Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Градски стадион, град Русе  (Прочетена 41751 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
fcdunav
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 474

Профил
« -: май 09, 2008, 04:06:53 »

Предполагам че говориш за стадиона в Лаута, по-малко известен като "Локомотив". Той далеч не е най-големия в БГ. Васил Левски си е най-голям с капацитет 42 500 седящи места. Лаута в момента може да побере не повече от 10 000 души като по принцип капацитета му е замислен за малко повече от 20 000. По този показател градският в Русе е на същото дередже с разликата че той 20 000 няма да има проблем да си ги побере. Работата е там обаче че тези места са замислени когато седящите места са т.нар. пейки (както е в Русе). Ако на нашия стадион му бъде направен ремонт и бъдат поставени пластмасови седалки, неговият капацитет драстично ще намалее, както стана с националния стадион. Преди ремонта той побираше около 70 000 души.
След тази пледоария следва да се извиня за офтопика.

Започвам темата с този цитат на Росен от една друга тема и малко уточнения.   Grin

Цитат
т.нар. пейки (както е в Русе)

Пейки на Градския стадион в Русе няма от близо 17 години. Градския стадион разполага със седалки, но от доста по-архаичен тип. Седящите места са н около 19 200, тъй като стадионът е поделен на 16 сектора (с различен капацитет). При евентуална замяна на тези седалки със съвременните (това ще се случи в обозримо бъдеще) съоражението ще запази досегашният си капацитет. Когато Градския стадион е бил с пейки е събирал около 30 000 души  Grin
Капацитета на един сектор варира между 400 (за най-малкия) ( приблизително 1 260 за двете осрещни трибуни и малко над 2 000 за ъгловите сектори, които са и най-големите)

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

« Последна редакция: май 09, 2008, 04:08:25 от fcdunav » Активен
Linov
Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3144

Профил
« Отговор #1 -: май 10, 2008, 03:28:46 »

Хм, аз все пак си мисля, че ще намалее капацитета ако се сложат пластмасови места. По принцип тези металните също се наричат пейки до колкот знам... Може и да греша. Твоята теория повече ми харесва  Wink
Активен

Във форума се ражда истината.
fcdunav
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: май 10, 2008, 07:29:55 »

Седалки са си  Grin

И има разстояние между тях, което позволява при смяна да не се променя капацитета  Smiley
Активен
fcdunav
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: юни 12, 2008, 02:44:45 »

Общината тихомълком е започнала ремонт на Градския стадион в Русе  Wink Roll Eyes
Активен
Linov
Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: юни 12, 2008, 05:26:11 »

Тея пък! Не знаят ли че с едно завъртане на камерата веднага ще ги разкрием  Grin А сега сериозно - кво му оправят?
Активен

niki67
Гост
« Отговор #5 -: юни 12, 2008, 06:18:38 »

Роска, извинявай, но се съмнявам в инфото ти, че Националния стадион е бил за 70 000 души преди ремонта. Просто те малко световни стадиони побират толкова зрители.

В Русе стадиона не е малък, интересно в момента как е. А иначе, трябва да ви кажа, че поради изродите, които ходят по стадионите само с цел да хвърлят бомби, бутилки, да пребият и осакатят някого и да изригват най-вулгарните псувни, на които и 50-годишни моряци могат да завидят, от години не съм стъпвал и нямам намерение да стъпя на нито един стадион. То затова и няма публика. Иначе футбол гледам - ноооо - по телевизора. Хем ми го коментират, хем не се опасявам за живота си.
Активен
fcdunav
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: юни 18, 2008, 10:42:24 »

Градския стадион вече може да се похвали с изцяло ново тревно покритие.  Smiley
Ще има и ремонт на трибуните....абе в него район яко се действа обаче
Активен
Linov
Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: юни 18, 2008, 10:54:54 »

Браво браво!
Ако служат тук таме пластмасови седалки, оправят кабинките на коментаторите и сложат осветление ще е супер! Пък един ден ако и козирка има...
Мисля си, че това размърдване на стадиона, каквото сигурно не е имало от както е построен, говори за сериозни намерения от страна на ръководството спрямо А група.
Активен

platon
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 273

plamengt@hotmail.com
Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: юни 18, 2008, 11:41:28 »

Да не забравят и едно хубаво електронно табло да сложат, старото не мога да си спомня откога не е работило.
И наистина обикновено се намалява капацитета на стадиона след като се сложат седалки. Но при 30000 това би бил 3 по капацитет стадион в България.

Между другото най-пълен стадиона съм го виждал на реванша на баража Дунав-Шумен 3:2 през 1984 година. Тогава вече бившия вестник 'Дунавска Правда' беше написал за 40000 зрители. Валко че не пазя вестника, но може би има възможност да се провери в библиотеката
Активен
fcdunav
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: юни 18, 2008, 11:47:12 »

Електронно табло е поръчано вече  Wink
Но не знам кога ще се слага защото ремонта ще протече на 2 етапа - тази и следващата година. Сега смениха тревното покритие защото така или иначе сезона чука на вратата и няма възможност за нещо по-генерално като ремонти
« Последна редакция: юни 18, 2008, 11:49:16 от fcdunav » Активен
platon
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 273

plamengt@hotmail.com
Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: юни 19, 2008, 09:55:49 »

Електронно табло е поръчано вече  Wink
Ето това е обаче добра новина.  Cheesy Wink
Активен
Linov
Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: юни 22, 2008, 11:53:29 »

Реших да сложа тук 1-2 снимки, които направих в събота на разчистеното място до стадион Дунав. Виждам че там въобще не се работи. Кога ще започнат работите, след като вече събориха всичко? Разходих се и в жабешкото. Там има 2 игрища. Едното изглеждаше изкуствено, а другото не. Те за какви цели се ползват? Видях и няколко занимарени тенис корта там, както и самата зала на Ялта. в нея има ли голяма закрита зала за футзал примерно или само гимнастички ходят да тренират?

Изображение(2824).jpg
Градски стадион, град Русе
* Изображение(2824).jpg (527.36 KB, 1280x960 - видяно 2039 пъти.)
Изображение(2825).jpg
Градски стадион, град Русе
* Изображение(2825).jpg (540.49 KB, 1280x960 - видяно 2151 пъти.)
Активен

Linov
Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: август 02, 2008, 10:40:39 »

Ето отговорът на първия ми въпрос от предния пост:
Провали се конкурсът за ремонт и превръщане на твърдия терен до зала "Дунав", както и бившия паркинг там в модерно поле за игра. Заделените пари за целта от общинския бюджет бяха 250 000 лева, но нито една от офертите не са побира в сумата.. Най - ниската цена за изкуствено покритие обаче е почти двойна - 460 000 лева. Предстои нова конкурсна процедура, като изходът от нея ще стане ясен още тази година при условие, че има обжалване. Има вариант за увеличение на бюджетния кредит от страна на ОбС - Русе с още 200 000 лева, което обаче едва ли ще се случи.
http://www.ruseinfo.net/news_40409.html
Още си чакам другите отговори  Undecided
Активен

mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #13 -: август 02, 2008, 11:10:42 »

Дано Smiley  Cheesy Да има къде да се тренира
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1443

Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: септември 24, 2009, 03:27:25 »

Между другото най-пълен стадиона съм го виждал на реванша на баража Дунав-Шумен 3:2 през 1984 година. Тогава вече бившия вестник 'Дунавска Правда' беше написал за 40000 зрители. Валко че не пазя вестника, но може би има възможност да се провери в библиотеката
Това беше първият ми мач на живо изобщо в живота ми!Все още си го спомням доста ясно,особено накрая.Стадионът наистина беше много пълен,аз бях с баща ми и гледахме прави най-отгоре.
Общини като Сливен и Каварна оправиха стадионите си до едно много прилично ниво,нашият стадион как е спрямо тях?

Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница ноември 30, 2017, 06:19:54