Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Левски/ЦСКА  (Прочетена 34226 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1456

Профил Ел. поща
« Отговор #210 -: септември 19, 2010, 12:20:24 »

Стига бе!
В белите страни публиката е до тъч-линията.
Факт, че все вашата публика нахлува. Бронетранспортьори ли да сложат, че да я опазят?
Ами побоят над футболистите? На тях какво, от НСО (Националната служба за охрана) ли да им зачислят гардове?
Активен
jorda
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 445

Профил
« Отговор #211 -: септември 19, 2010, 12:29:47 »

Повтарям -ПРОПУСКИ В ОРГАНИЗИРАНЕТО И ПРОВЕЖДАНЕТО НА СПОРТНИ МЕРОПРИЯТИЯ ПО ВИНА НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ Как за гостуванията на отбора от Подуене има охрана от Полицията, а за ЦСКА слагат или малко, или десетина пишман охранители? И защо?
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #212 -: септември 19, 2010, 12:42:26 »

А така!
Ето това е международния заговор срещу ЦСКА!  Cheesy Cheesy Cheesy  Shocked
Ама тия Боби Михайлов, Наско Сираков, БФС и извънземните, много подли бе!

А в Ловеч като имаше полиция, какво стана?  Wink
Активен
jorda
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #213 -: септември 19, 2010, 12:54:13 »

Ама тия Боби Михайлов, Наско Сираков, БФС и извънземните, много подли бе!
Тук се съгласявам с теб до голяма степен! Само не съм убеден за извънземните Wink
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #214 -: септември 19, 2010, 12:59:24 »

Е, ако още малко се поразмислиш, ще видиш, че за всичко съм прав!  Cheesy Tongue
Активен
jorda
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #215 -: септември 19, 2010, 01:15:25 »

Cheesy
Проблема е в това гадно усещане за безнаказаност в някои фенове. Всеки може да си прави каквото си иска , а после най- много някоя глобичка ,и всичко приключва. Мисленето и манталитета на тези идиоти няма как и кой да промени. Но може да се промени закона. Да се въведат големи глоби и недопускане на стадиона за първо провинение и ЕФЕКТИВНА присъда за второ. Естествено това няма да се случи , точно защото сме в България, а не
Цитат
В белите страни публиката е до тъч-линията
Всичко ще си продължава по старо му. Аз никога няма да заведа детето си на мач, както и всички други нормални хора, които искат да живеят в нормална, Бяла държава..
И един ден когато на някой стадион се случи тргедия като на "Хейзъл" ще излязат известни и неизвестни журналисти, политици , общественици/любимата ми дума/ и ще кажат: " Виждате ли, аз като ви казвах..."
Активен
fcdunav
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 474

Профил
« Отговор #216 -: септември 19, 2010, 07:59:25 »

В България за футболно хулиганство практически е абсурдно да се говори. Осоебно на фона на другите балкански страни, направо е смешно. Сам съм свидетел какви мерки за сигурност се вземат дори и на мачове в Б група, така че нека не се говори наизуст. Законовата база, свързана с футболното хулиганство непрекъснато се подобрява, работата на полицията също бележи някакъв напредък в това отношение. Това, че има единични инциденти не означава, че  като цяло сигурността на българските стадиони е лоша. Дори напротив. Ако видите Гърция, Турция, Сърбия, Румъния, там има в пъти повече инциденти от много по-тежък характер даже спрямо въпросния в Мездра.
Сега влезе в сила ново правило - всеки клуб да има отговорник по сигурността, който ЗАДЪЛЖИТЕЛНО (!!!) да е имал стаж преди в такава сфера. Това ще подобри допълнително координацията между клуба като организатор на спортното събитие, официалните фенски организации и полицията.
Иначе останалото в този 'спор' си е типичното за феновете на двата родни гранда тра-ла-ла...
« Последна редакция: септември 19, 2010, 08:01:27 от fcdunav » Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1281

Профил
« Отговор #217 -: септември 19, 2010, 09:20:43 »

Напълно съм съгласен с fcdunav. За футболно хулиганство у нас е доста трудно да говорим. Та тука стадионите се пълнят по 1-2 пъти в годината! Това, че има агитки, които дивеят, това не е местен проблем. Това е общосветовен проблем. Имаше една поредица на Дискавъри с Рос Камп за футболните хулигани. Нашите не ги показаха. Има много по-луди. Дано тук нещата се пресекат в зародиш. Wink
Активен
fcdunav
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #218 -: септември 19, 2010, 09:45:17 »

Cheesy
Проблема е в това гадно усещане за безнаказаност в някои фенове. Всеки може да си прави каквото си иска , а после най- много някоя глобичка ,и всичко приключва. Мисленето и манталитета на тези идиоти няма как и кой да промени. Но може да се промени закона. Да се въведат големи глоби и недопускане на стадиона за първо провинение и ЕФЕКТИВНА присъда за второ. Естествено това няма да се случи , точно защото сме в България, а не
Цитат
В белите страни публиката е до тъч-линията
Всичко ще си продължава по старо му. Аз никога няма да заведа детето си на мач, както и всички други нормални хора, които искат да живеят в нормална, Бяла държава..
И един ден когато на някой стадион се случи тргедия като на "Хейзъл" ще излязат известни и неизвестни журналисти, политици , общественици/любимата ми дума/ и ще кажат: " Виждате ли, аз като ви казвах..."

Това съществува като законодателство, че и се прилага доста успешно в България. Тенденцията е към постоянно намаляване на инциденти от подобен род и тази тенденция ще продължи. Няма да изреждам всички тонове наредби и изисквания, които от година на година се въвеждат и спазват все по-строго (аз специално съм запознат с разпоредбите, касаещи клубовете от Б група, но те са почти на 100% сходни с изискванията в "А" група). Истината е, че даже и да е имало зародиш на футболно хулиганство в България, то властите го пресякоха навреме и в скоро време дори и тези епизодични инциденти като този в Мездра ще са част от миналото. Полицията дори се вживява понякога доста повече и стига до крайности в предпазните мерки дори на мач от Б група, но може би така е и по-добре.
Всеки може да си заведе детето на футболна среща без никакъв риск и това трябва да е ясно, за да се приключи с митовете колко опасни са стадионите. Все пак да напомня, че един стадион се състои от различни сектори...В момента никой български стадион не е по-опасен от дискотека или друго увеселително заведение, където родителите пускат децата си без никакъв проблем до късни часове... Така че това е доста лицемерно като цяло (не говоря за теб конкретно, а попринцип).
« Последна редакция: септември 19, 2010, 09:47:13 от fcdunav » Активен
jorda
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #219 -: септември 19, 2010, 11:42:10 »

Цитат
където родителите пускат децата си без никакъв проблем до късни часове... Така че това е доста лицемерно като цяло (не говоря за теб конкретно, а попринцип).
Аз говорех за нормалните хора, които се интересуват и искат най- доброто за децата си. Не за голямата част , която се интересува само да има ракия и салата на масата, а децата да се оправят както могат.
 И пак да намеся Белите страни / Балканите и Източна Европа не ги броя/ Там просто няма начин да пострадат обикновени зрители и запалянковци преди, по време или след мач, да бъдат бити от банда олигофрени. Не че няма , и тук има всякаква паплач, но тук има респект и страх от полицията и закона! В България лекенцата /особено много има по София/ си знаят, че каквото и да направят мама и татко ще извадят парички и ще оправят нещата. Докато в Белите страни не е така..
 И защо да водя детето на градския в Русе/ а и колко деца си виждал по стадионите всъщност, защото аз не съм/ . Дори да седнем във вип ложите, на централната трибуна, ще чува едно и също от всеки втори-"как ще осемени майката , жената , дъщерята, било то на играчи ,съдии, треньори и т.н.. Като цяло само люпене на семки и псувни.
Активен
fcdunav
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #220 -: септември 19, 2010, 12:20:42 »

И тук няма как да пострада обикновен зрител, бъди сигурен.
И друго. Съжалявам много, че ще го кажа, но ако това е причината да не водиш детето си на мач, то за съжаление, би трябвало да живеете в пещера. Такова ни е обществото, че ако не го чуе на стадиона, ще го чуе на улицата или в училище. Не си и мисли, че в 'белите държави' на стадионите ходят само възпитани джентълмени, чиято реч изключва напълно въпросните реплики. Това не пречи да си водят децата по мачове.
Иначе на мачове на Дунав виждам много деца, включително и малки и не виждам никаква реална опасност за тях като цяло. Аз говоря за конкретния случай, защото имам наблюдения, не мога да твърдя нещо за другите места в България. Колкото до въпросните обиди и тем подобни - те ще понамалеят значително съвсем скоро, но това са вече странични неща, а и като цяло няма как да издам някои неща.
Не искам да те убеждавам в нищо обаче. Искам да кажа, че нещата не са нито само черни, нито само бели. Има много митове, а и българите сме много склонни към един специфичен нихилизъм, отричащ всичко от край до край. Никога нещата не стоят така просто, че да се охаркетризират  само с положителни или само с отрицателни краски. И тук не говоря само за футбола, а и за всичко, което ни заобикаля в нашето общество.
« Последна редакция: септември 19, 2010, 12:23:51 от fcdunav » Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #221 -: септември 19, 2010, 12:40:19 »

По принцип, в България има няколко агресивни агитки (естествено не всички фенове, а част от тях). Агитките на останалите отбори са сравнително кротки и разбрани хора. Е, не са ангели, но с тях рядко има проблеми. Та проблемните агитки са на Миньор, ЦСКА, Левски, Локомотив Пловдив и Ботев Пловдив. Това са! Ако полицията се разшета и излови по 100-200 лумпена от всички тях, които правят золумите, после съдът да им налага адекватни наказания, нещата по бг стадионите и около тях ще са различни.
Активен
jorda
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #222 -: септември 21, 2010, 12:50:34 »

Мога да коментирам само ситуацията в САЩ - наистина не ходят само джентълмени, но тези неща, които можеш да чуеш на градския стдион за 5 минути там не съм ги чувал въобще- нито на футболен, хокеен , баскетболен и какъвто и да е мач! Само на регионалното по футбол на Чикаго , може би малко! Около Европейското ,единствените ексцесии, които видях, бяха от страна на Поляците. И се състояха в замерване с пластмасови чаши с бира.Просто във Виена и Чикаго такива неща, като чупене на автобуси и сбивания в центровете на градовете няма как да се случат.

Цитат
И тук няма как да пострада обикновен зрител, бъди сигурен.
Не говорех само за обикновения зрител , говорех, за всички хора, които са в близост до стадионите или по пътя на агитките. За тяхната безопасност няма какво да говорим- нулева е, ако наоколо няма засилено полицейско присъствие. Дано както казваш нещата да се променят към добро- и ходенето на мач да е празник,какъвто и трябва да бъде.

Цитат
Съжалявам много, че ще го кажа, но ако това е причината да не водиш детето си на мач, то за съжаление, би трябвало да живеете в пещера. Такова ни е обществото, че ако не го чуе на стадиона, ще го чуе на улицата или в училище.
В България , а и не само тук, аз и смейството ми сме заобградени от приятели и познати, които не си позволяват такъв език, камо ли и когато сме със децата си. По центъра и в парковете на Русе също не съм срещал хора, които се държат като много от тези по стадионите. А силно се надявам и в училищата да не е така.
И аз пиша само за неща, които съм видял. И изобщо не се показвам като някой невероятно културен и прилежен човек. Просто съм си поставил граница и норми на поведение, в различните ситуации. В този момент аз лично смятам , че стадионите ни не са подходящо място за деца. Дано за в бъдеще променя това мое мнение
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1281

Профил
« Отговор #223 -: септември 21, 2010, 09:15:17 »

Пишеш глупости! Псува се в цяла Европа.
А тука можеш да погледнеш на поляците "пластмасовите чаши"  Cheesy  :

http://www.youtube.com/watch?v=neYtGpmezfM
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #224 -: септември 21, 2010, 11:53:00 »

Доста интересно филмче. Изгледах и петте части. Това тяхното граничи с тероризъм направо. Те са цели организирани престъпни групи от биячи и тем подобни. При наличието на такава публика бе дадено домакинство на Евро 2012 на Полша???
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.063 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)

Google e прегледал тази страница ноември 17, 2017, 01:50:56