Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любим футболен отбор ?  (Прочетена 20045 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1443

Профил Ел. поща
« Отговор #105 -: юли 23, 2009, 05:30:51 »

Защо да сме объркали?Темата е за любим футболен отбор,а на всички е ясно,че софийските отбори имат фенове в цялата страна.Примерно подразделенията на фенклубовете на Левски и ЦСКА,а и въобще всичките им фенове тук са част от футболния/и по-специално фенския/живот на града.
P.S.Би трябвало да си чувал за Левски(Русе),както и за Напредък,ЖСК и т.н.Между другото,много тъпо,че Дунав се отказва от историята на тези отбори и се пишат,че са основани след 09.09.1944г.Това в никой друг град го няма.Примерно Черно море не се отказва от историята на Тича и Владислав и се титулуват,че са шампиони,Спартак(Вн)също-от Шипченски сокол.
А Левски(Русе) е бил вицешампион през 1937г.-най-големия успех на русенски отбор въобще.
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1277

Профил
« Отговор #106 -: юли 23, 2009, 08:01:16 »

То май и вие сте обръкали форума. Аз отбори Левски (Русе) и ЦСКА (Русе) не съм чувал да има, а знам ли...пише Спортният живот в Русе.
Форуми на чорбите и говедата има колкото искате, а споровете ви честно казано са мега безсмислени...ама хайде...

Ако не си чувал за Левски Русе толкова по-жалко за тебе като русенец. Този отбор има 3 финала за царската купа на България...
Активен
fcdunav
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 474

Профил
« Отговор #107 -: юли 23, 2009, 08:32:42 »

А за Левски (Русе) ли ставаше дума във вашите дискусии? Плюс това въпроса ми се съотнасяше към днешно време. Отбор Левски Русе с мъжки отбор няма.
Русенец, Дунав не може да е правоприемник на тези клубове. Преди 3 сезона се празнуваха 100 години футбол в Русе, но Дунав няма как да обединява всички тези клубове, защото те са съществували дори паралелно в миналото.
Ето това е накратко историята на ФК "Дунав"

Създаден е на 5 август 2003 г. - обединява спортно-техническите ръководства и състезателите на Локомотив 2001 и Левски 2000; през 2004 г. наследява историята, името и базата на бившия едноименен клуб, който е създаден на 16 февруари 1949 г. - след обединение на физкултурните дружества Динамо (1944 г.), Локомотив (учредено през 1930 г. като ЖСК) и Русенец (1947 г.).

Стария клуб ПФК Дунав АД гр Русе е в ликвидация от 2003-та година. А новия ФК Дунав започва от "А" окр група.
« Последна редакция: юли 23, 2009, 08:39:01 от fcdunav » Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #108 -: юли 24, 2009, 03:28:56 »

Да,запознат съм с юридическата страна на нещата.В случая имам предвид не толкова нея,защото,ако трябва да бъдем стриктни,то никой клуб в България,може би без Славия,Левски и Ботев(Пд),не би могъл да бъде правоприемник на старите отбори и без да е бил ликвидиран като ПФК Дунав.Просто след 1944г. властта реорганизира спорта по съветски образец като преименува,обединява и закрива клубове както им скимне,без оглед на традиции и здравомислие.Става въпрос за това да се демонстрира една приемственост исторически,морално и духовно.Вижда се от другите отбори сложили са дати като 1919,1921 и т.н.В Русе това се опитва да прави Аристон,но докато е с това име няма как да бъде приет от феновете на Локото.Специално за Дунав си мисля,че е логично да бъде смятан за наследник на Левски(Русе),както всъщност го водят някои футболни статистици.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #109 -: юли 31, 2009, 02:42:56 »

В Германия любимци са ми Байерн,но далеч не във всяка страна харесвам най-изявения отбор,например в Испания любими са ми Атлетик(Билбао),заради силния им баски дух и постоянство,а в Англия - Евъртън.
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #110 -: юли 31, 2009, 02:44:57 »

Моите са ЦСКА, ЦСКА и забравих да спомена ЦСКА  Cheesy

Е, бихме днес тия Дери сити, макар и с клизми.Ма тия бяха 11 човека в наказателното поле бе м*** им да е**.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #111 -: юли 31, 2009, 02:49:06 »

Абе,като гледам,българските отбори никак не са убедителни тази година,както не бяха и предната,но дано сега да се лъжем.
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #112 -: юли 31, 2009, 02:54:05 »

Ти остави това, че не са обедителни (вярно е). Тоз рефер-турчин, от де го изкопаха ве ? Две дузпи не даде и един тон фалове пред наказателното поле. Като владеехме ние топката и изведнъж почна да пуска по-твърда игра (а нали ги знаете ирландците какви са), а като те вземаха топката и при най-малкото съприкосновение-фал  Evil

А иначе май пак Черно море ще се представят най-добре, като миналата година.Падат от ПСВ с 1:0 в Холандия, с гол в 93-та минута
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #113 -: август 02, 2009, 08:55:24 »

Честита Суперкупа на всички левскари!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.04 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)

Google e прегледал тази страница ноември 05, 2017, 06:38:17