Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Яхтено пристанище?  (Прочетена 40783 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3224

Профил
« Отговор #15 -: август 30, 2009, 12:05:10 »

Както и хеликоптерът  Grin
Това е хотел Дръстър. Не знам дали е пет-звезден както е декориран на фасадата си, но е доста луксозен. Заедно с хотел Данубе, тва са двата най-лъскави хотела в Силистра. Ето го отпред:
Активен

Във форума се ражда истината.
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #16 -: август 30, 2009, 09:46:35 »

Интересното е, че заведението с излаз към реката е направено стъпаловидно и има "стъпало", което стига буквално до самата река. Няма никакъв проблем да седнеш на масичка там, да пиеш кафенце, а водата да се плиска до краката ти Smiley
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1962

Профил Ел. поща
« Отговор #17 -: август 30, 2009, 04:24:04 »

Ехе,кво разправяте вие,аз си мислех,че Силистра е супер забутан град,пък те май ни скриха шапката!
Активен
di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 704

Профил
« Отговор #18 -: август 30, 2009, 06:56:36 »

хотела е хубав ,но снимката с яхтеното пристанище фотошопната доста Cheesy
http://www.hoteldrustar.com/gallery_bg.html

Активен

Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #19 -: август 30, 2009, 08:48:03 »

Ехе,кво разправяте вие,аз си мислех,че Силистра е супер забутан град,пък те май ни скриха шапката!

На снимката изглежда по-добре. Тъпо ми изглежда да имаш един такъв грозен хотел и на всичкото отгоре места за не повече от 5-6 яхти. Аз под яхтено пристанище разбирам поне 15-20 паркинга места. Пък и хотела прилича на замъка на Граф Дракула в Бран  Cheesy

Активен

Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #20 -: август 30, 2009, 10:14:26 »

Всички тези "творения" са на един единствен местен феодал. В малките градове преобладава необезпокоявано пране на пари. Полицията и общината биват "спонсорирани" за да си затварят очите. И аз искам в Русе да има подобни красиви хотели, но не и с цената на беззаконие и корупция.
Активен
СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: август 31, 2009, 04:16:42 »

Всички тези "творения" са на един единствен местен феодал.
Стефан Райчев - собственикът на Меком Силистра.
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #22 -: август 31, 2009, 10:31:40 »

Навремето на мястото на този хотел имаше ресторант, а долу - дискотека. След доста години, реших да попитам къде са се дянали (не знаех за хотела), вървях по кея и попитах една минаваща жена къде е бившия ресторант Дунав? Тя каза: "Той вече го няма. Сега има голям хотел там. Дръстър." Та... така : )
А в интерес на истината на центъра на Силистра има хотел, който е ПЕТЗВЕЗДЕН!
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1257

Профил
« Отговор #23 -: август 31, 2009, 12:29:19 »

Интересното е, че заведението с излаз към реката е направено стъпаловидно и има "стъпало", което стига буквално до самата река. Няма никакъв проблем да седнеш на масичка там, да пиеш кафенце, а водата да се плиска до краката ти Smiley

Предвид променливото ниво на реката, плискането на водата до краката + кафе/бира е сложен целогодишен казус и то не заради кафето. Най-лесно се решава с понтон. Smiley

Нека не подценяваме и другите дунавски градове, те имат нещо което и ние имаме и е хубаво да го развиваме заедно. Аз винаги се радвам на всичко положително, което се случва в дунавските ни градове.

Всички тези "творения" са на един единствен местен феодал. В малките градове преобладава необезпокоявано пране на пари. Полицията и общината биват "спонсорирани" за да си затварят очите. И аз искам в Русе да има подобни красиви хотели, но не и с цената на беззаконие и корупция.

Офф, това е сериозен морален казус. Доста години живяхме в БГ пред избора без пари или с мръсни пари, поради липсата на чисти такива. Аз лично не намирам еднозначен отговор между двете крайности. Ще очакваме по-сериозно включване на третата опция. 
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #24 -: август 31, 2009, 02:03:12 »

Нека не подценяваме и другите дунавски градове, те имат нещо което и ние имаме и е хубаво да го развиваме заедно. Аз винаги се радвам на всичко положително, което се случва в дунавските ни градове.
Фараш,не ги подценявам и разбива се,че ще е хубаво дунавските градове да си върнат част от блясъка.Преди 1944 г. Видин,Лом,Оряхово,Свищов,Русе,Тутракан и Силистра са били далеч по-важни,големи и развити спрямо останалите градове в държавата.А са били и сериозни културни средища.За последните 30-40 години по Дунава развитие имаше само Козлодуй по обясними причини.
Просто на онази фотошопната снимка всичко изглеждаше много добре и разбира се яхтите и вертолетът ги изключих,но имаше и нещо като закрит понтон или нещо подобно пред хотела,което доста ме впечатли.А и няма нужда да подценяваме другите дунавски градове,за да знаем,че Русе ги превъзхожда многократно демографски,като културен и образователен център и т.н. и т.н.Освен това от написаното от съфорумците виждам,че става въпрос за петзвезден хотел(че даже май и два),което,ако е истина,нали се сещаш за град с мащабите на Силистра колко е икономически оправдано и за какво пране на пари става дума.Силистра е в периферията на страната и откъде идват потенциалните туристи за такива хотели?Или може би любителите на природата на Сребърна масово спят в петзвездни хотели? Cheesy
Видин и Свищов ги познавам много добре,но си признавам,че Силистра не и съответно съм учуден от ставащото,макар че всъщност е логично.По принцип дори и Русе няма потенциала да захрани един среден петзвезден хотел целогодишно,та какво остава за 40 хил. град,намиращ се встрани от основните туристопотоци.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: август 31, 2009, 03:48:30 »

Русенец,не го приемай лично, просто разсъждавам, но точно тази логика е една от причините русенци да имат такова самочувствие и Русе да има такъв имидж. Щом нещо не е в центъра на България или на морето и не е с размерите поне на София или Варна - отпиши го за сериозни неща. Всичко което си написал за Силистра, от гледна точка на един софиянец, е вярно и за Русе. По тази логика в софийската преса се чудят откъде-накъде в Русе ще има 5 мола, при положение, че в СОФИЯ или хитовата Варна ще са пак толкова.
Нека не разсъждаваме като софиянци. Аз принципно нямам нищо против да се изгради частен 5-звезден хотел, ако щете и в Борово или Пет кладенци, стига да не е за сметка на унищожаване на културни или природни ценности.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #26 -: август 31, 2009, 04:31:16 »

Не го приемам лично,аз също разсъждавам,е или поне се опитвам де! Cheesy
Има известен резон в думите ти,а за опазването на природните и културните ценности съм безусловно съгласен.
Обаче има и едни обективни икономически реалности с които трябва да се съобразяваме,нали?Хайде да бъдем честни,кой от нас не се е питал какво аджеба ще ги правим тези молове след като ги завършат?С какво ще ги напълним и кой ще пазарува от тях?Само виж настоящата ситуация-в момента има само два активни търговски центъра:този на хотел Дунав и Роял.И какво виждаме?Немалко празни обекти,липса на купувачи,само някакви рехави зяпачи,върви единствено заведението на петия етаж на Роял.И това са общо-взето незначителни търговски площи,на стратегически места,а не могат да се усвоят пълноценно.Тук някои настояват за ситита,небостъргачи,трамваи,метра и прочие,но за да ги има трябва да има условия за развитието им.Не могат да се появят от нищото,нали?
Лично аз бих бил много по-доволен ако в Русе има сериозни западни или японски/корейски инвеститори-било автомобилни производители,било хай-тек такива.Но достатъчно сериозни и крупни,защото без да обиждам някои,аз още такива в Русе не съм видял(това важи като цяло за страната).Виж какво стана по морето-само бетон-хотели,молове,аквапаркове и т.н.Праха пари на поразия.Сега като почнат фалитите ще се чудим как да маскираме запустелите бетонни сгради.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: август 31, 2009, 06:12:40 »

Не го приемам лично,аз също разсъждавам,е или поне се опитвам де! Cheesy
Има известен резон в думите ти,а за опазването на природните и културните ценности съм безусловно съгласен.
Обаче има и едни обективни икономически реалности с които трябва да се съобразяваме,нали?Хайде да бъдем честни,кой от нас не се е питал какво аджеба ще ги правим тези молове след като ги завършат?С какво ще ги напълним и кой ще пазарува от тях?Само виж настоящата ситуация-в момента има само два активни търговски центъра:този на хотел Дунав и Роял.И какво виждаме?Немалко празни обекти,липса на купувачи,само някакви рехави зяпачи,върви единствено заведението на петия етаж на Роял.И това са общо-взето незначителни търговски площи,на стратегически места,а не могат да се усвоят пълноценно.Тук някои настояват за ситита,небостъргачи,трамваи,метра и прочие,но за да ги има трябва да има условия за развитието им.Не могат да се появят от нищото,нали?
Лично аз бих бил много по-доволен ако в Русе има сериозни западни или японски/корейски инвеститори-било автомобилни производители,било хай-тек такива.Но достатъчно сериозни и крупни,защото без да обиждам някои,аз още такива в Русе не съм видял(това важи като цяло за страната).Виж какво стана по морето-само бетон-хотели,молове,аквапаркове и т.н.Праха пари на поразия.Сега като почнат фалитите ще се чудим как да маскираме запустелите бетонни сгради.

1. Обективните икономически реалности вероятно също сочат, че всички русенци, че и българи, трябва да се изнасяме я към Люксембург, я към Норвегия, я към Дания и прочие, а упоритите които останат трябва веднагисимо да се насочват към София. Обаче баш реалността е друга.
2. Не разбирам защо трябва да се отнасяме към молците като някаква обща съсобственост. Аз си признавам, че нямам никакъв дял в нито един от тях, и не се чувствам ангажиран относно техните обороти, печалби, посещаемост.
3. Според мен май никога реално не стоял изборът или молец на кръгово/Ирис/Дунав мост или завод на IBM, HP, Toyota и прочие.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3224

Профил
« Отговор #28 -: август 31, 2009, 06:57:17 »

Всички тези "творения" са на един единствен местен феодал.
Стефан Райчев - собственикът на Меком Силистра.

Има и един Явор Георгиев там. Известен е като собственика на Силистра.
Пък относно звездите на хотелите - не веднъж съм казвал - важно е не с колко от тях са декорирали фасадата, а каква табела е сложила комисията по категоризация на вратата на хотела.
« Последна редакция: август 31, 2009, 09:15:13 от Linov » Активен

Във форума се ражда истината.
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #29 -: септември 01, 2009, 02:24:54 »

1. Обективните икономически реалности вероятно също сочат, че всички русенци, че и българи, трябва да се изнасяме я към Люксембург, я към Норвегия, я към Дания и прочие, а упоритите които останат трябва веднагисимо да се насочват към София. Обаче баш реалността е друга.
2. Не разбирам защо трябва да се отнасяме към молците като някаква обща съсобственост. Аз си признавам, че нямам никакъв дял в нито един от тях, и не се чувствам ангажиран относно техните обороти, печалби, посещаемост.
3. Според мен май никога реално не стоял изборът или молец на кръгово/Ирис/Дунав мост или завод на IBM, HP, Toyota и прочие.
Абе,не искам да споря,ама реалноста не е толкова друга.Виж,аз също обичам Русе,иначе нямаше да пиша в този форум,но точно реалността наистина не е толкова друга.Колко русенци(и то качествени!) напуснаха града заради тези "обективни реалности".Същото важи и като замениш думичката русенци с българи.Е,има ни и ние,който дали заради лична изгода,дали заради традиции,дали заради принципи,дали заради какво ли не продължаваме да живеем в този град!
Факт е,че "молците" станаха символ на инвестиция в русенския хоризонт.А и работните места и възможностите за бизнес,които биха открили засягат всички.
Всъщност,не стои такъв избор,просто защото наистина няма избор,трябва да свикваме със знайни и незнайни перачи,но не можем да мечтаем за нещо повече,за нещо по-нормално или европейско/световно.
Иначе бих желал Русе наистина да разполага с добро речно яхтено пристанище!И дано градът наистина да се развива!
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)

Google e прегледал тази страница юли 11, 2020, 09:02:36