Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Яхтено пристанище?  (Прочетена 32289 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n00b
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 2106

Профил WWW
« -: септември 03, 2008, 04:16:39 »

Вижте какво е минало през РИОСВ наскоро:

http://riosv.ruse.bg/actualno_02.php?act=view&id=2285

Фирмата, която ще го строи единственото, което открих за нея е че е част от финансовата група около Орел и Закрила. Създадена е очевидно за да стопанисва някакъв нов хотел във възрожденски стил близо до Казанлък. Абе отдавна чета че искат да правят яхтено пристанище на дунава, значи може би най-накрая става въпрос за това може би?

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #1 -: септември 03, 2008, 08:50:55 »

Защо пък не. Но къде?
Активен
n00b
Hero Member
Активен Активен

Профил WWW
« Отговор #2 -: септември 03, 2008, 09:46:01 »

Не знам...но досега никой в България не е направил само яхтено пристанище, без прилежащи хотелчета и търговска площ да си избие парите. Аз залагам за района на Люляка/хижа Приста Smiley То скоро ще се разбере де Smiley
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: септември 03, 2008, 09:57:27 »

Ааааа... BTW!!! Съвсем малко на изток от хотел Люляка беше разорано солидно място. Дали ще се строи сграда или може би е точно това, за което говорим тук Wink

Активен
n00b
Hero Member
Активен Активен

Профил WWW
« Отговор #4 -: септември 03, 2008, 10:03:22 »

Вижда ми се мъничко за яхтено пристанище, но знам ли...апропо Аристон Билдинг имат там някъде там един малък затворен комплекс от гъзарски къщички, трябва в тоя район трябва да се пада някъде (но по-източно), странно защо не го тръбят особено Smiley Явно държат да е по-дискретно Smiley
Активен
ftubusa
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 542

Профил
« Отговор #5 -: септември 03, 2008, 10:25:42 »

Няма да е тук. Това ще бъде мини игрище за футбол.
Активен
n00b
Hero Member
Активен Активен

Профил WWW
« Отговор #6 -: септември 03, 2008, 10:27:51 »

Бахти, това ми се вижда много тъпа идея честно казано Smiley Като си изритат топката в дунава как ще си я гонят Smiley
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: септември 03, 2008, 10:31:36 »

Трябва мнооого висока ограда Cheesy
Рибите често ще ядат топки обаче...
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208

Профил
« Отговор #8 -: септември 03, 2008, 10:35:02 »

Ха, майтапчии! Cheesy

Това на снимката е канала на Люляка и почти всяко лято пресъхва. Абсурд...
Активен
n00b
Hero Member
Активен Активен

Профил WWW
« Отговор #9 -: септември 03, 2008, 11:42:45 »

То верно футболът си е летен спорт, ама аз също така и лятото съм ходил точно там да се къпя в дунава навремето Smiley

Абе глобалното затопляне е приятел на футбола по света Smiley
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: септември 03, 2008, 11:58:00 »

На това, което може да се получи, му викат водна топка Cheesy Пак си е летен спорт Smiley
Активен
ftubusa
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 542

Профил
« Отговор #11 -: август 28, 2009, 12:32:27 »

Вижте какво си имат в Силистра.

portegf.jpg
Яхтено пристанище?
* portegf.jpg (377.72 KB, 908x549 - видяно 2061 пъти.)
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: август 28, 2009, 03:59:28 »

Имат или ще имат?
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: август 28, 2009, 06:27:29 »

Просто искам да споделя една идея относно яхтеното пристанище (на картата - в зелено). Според мен най-подходящото място е близо до Речна гара. В момента на това място няма абсолютно нищо, а от друга страна е много близо до старият вход на Русе - ул. Славянска. Така евентуалните посетители ще могат направо да се потопят в русенската атмосфера. Евентуално да се направи така и големите кораби да спират на това място.
Има само една наистина грозна сграда в момента в този район - тази на транспортна болница (отбелязал съм и нея). Ако и тя се ремонтира мястото ще е бонбон.

Мисля, че през следващите няколко години ще има доста голямо развитие в яхтеният бизнес. Не толкова русенци ще почнат да купуват яхти, колкото туристи от Запад ще идват с тях. Първо бяха големите туристически кораби, сега е време за малките яхти. Те имат нужда от пристан, техническа поддръжка, гориво и т.н.

Мисля си и за някои други промени в района. Примерно Речна гара може да бъде възстановена във формата на туристически център, а бараките (в оранжево) които сега са собственост на БРП да бъдат превърнати в нещо като "Дунавски Етър" - място за показване на занаяти свързани с реката, може да има и един рибен пазар за местните рибари. Възможно е да бъде организиран и музей, или пък да бъде направна възстановка на римски речен кораб, като тези които е имало в Сексагинта Приста. Би било интересно място.  

Развитието на тази район трябва да стане в синхрон с останалата част от кея. Първо трябва да се махнат грозните огради, да се освежи озеленяването, да се ремонтира кейовата стена и целият кей да се развива в посока свързване с парка на Младежта. Да се изгрдят алеи за разходка и велосипеди.

keya.jpg
Яхтено пристанище?
* keya.jpg (488.94 KB, 754x564 - видяно 1681 пъти.)
« Последна редакция: август 28, 2009, 06:30:18 от equinox » Активен
СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: август 29, 2009, 12:07:48 »

Имат или ще имат?
Имат го, само че паркиралите яхти вероятно са фотошопнати.
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.127 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница ноември 06, 2019, 10:01:36