Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: МЕЖДУНАРОДЕН ТЕАТРАЛЕН ДУНАВ ФЕСТ  (Прочетена 6707 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kamsi777
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 62

Профил
« -: август 19, 2008, 12:43:41 »

МЕЖДУНАРОДЕН ТЕАТРАЛЕН ДУНАВ ФЕСТ
РУСЕ , 30 ОКТОМВРИ-8 НОЕМВРИ 2008
Откриването ще бъде на 30 октомври 2008г. със спектакъла на Театър “Българска армия” “Чайка” от А. П.Чехов /режисьор проф. Крикор Азарян/.
     В следващите дни ще участват: Нарадният театър с моноспектакъла на Мариус Донкин “Г-н Ибрахим и цветята на Корана” от Ерик-Еманюел Шмит /режисьор проф. Снежина Танковска/; театрална трупа от Катар, която ще представи своя постановка на “Оркестър “Титаник” от Христо Бойчев в деня, в който Русенският театър преди това ще покаже своето представление със същото заглавие; Русенският театър с “Фламбе” по Ханох Левин /реж. Александър Беровски/; Театър “199” с “Коко” от Саня Домазет /режисьор Възкресия Вихърова/; Театър “Квартет” от гр. Скопие, Македония с авторския спектакъл на Георгий Йоревски “Електроенцефалограма”; театърът от гр.Оснабрюк, Германия с “Убиецът на елхата” от Ребека Крихелдорфс.
      Ще бъде организиран уъркшоп с млади актьори под ръководството на хореографите Йълдъз Чанкая от Турция и Татяна Соколова, като резултатът от съвместната работа ще бъде представен на сцена.
      В рамките на фестивала ще бъде открита изложба на изявения русенски живописец Володя Кенарев.
      На фестивала ще бъде връчена и наградата “Ледената маска” за най-добър български спектакъл на годината.
      Очакват се много гости-театрали, критици, драматурзи, директори на театри и др. от страната и чужбина.

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #1 -: октомври 17, 2008, 01:11:05 »

Чудесно! Никога обаче не съм ходил на постановка, която се играе от чуждестранни актьори. Как става превода за зрителите в такъв случай?
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1195

Профил
« Отговор #2 -: октомври 17, 2008, 01:53:54 »

Със преводач и радиослушалка в ухото на всеки зрител. На една от пиесите беше със субтитри
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #3 -: октомври 17, 2008, 02:04:47 »

Не се ли губи кефа... Особено ако трябва да четеш някъде и да не можеш да се съсредоточиш върху играта им.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3194

Профил
« Отговор #4 -: октомври 17, 2008, 11:00:33 »

Нали ходихме на опера и четохме субтитри? Според теб губи ли се кефа? Според мен е едно много хубаво нововъведение в този иначе остараващ начин на забавление и отмора.
Активен

Във форума се ражда истината.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: октомври 18, 2008, 10:06:44 »

Да, ама както беше горе и докато четеш малко изтърваш какво става долу. Освен ако нямаш способности едното ти око да гледа нагоре, а другото надолу Grin
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3194

Профил
« Отговор #6 -: октомври 18, 2008, 11:23:53 »

Че при теб не е ли така??? Roll Eyes
Активен

Във форума се ражда истината.
kamsi777
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: октомври 19, 2008, 12:23:30 »

Театри от 5 държави ще участват в 'Дунав театър фест'
 Театри от Германия, Ирландия, Македония, Сърбия и Румъния ще участват в четвъртия Международен „Дунав театър фест”.

Фестивалът ще се проведе от 30 октомври до 8 ноември. Със свои постановки в програмата участват и столичните театри, фестивалният афиш е богат и многообразен. На 2 ноември Театрална работилница „Сфумато” ще представи „Мъртвешки танц” от Аугуст Стриндберг, постановка Маргарита Младенова.
На 3-ти ще видим театър „Квартет” от Скопие, с „Електроенцефалограма” - авторски спектакъл на Георги Йолевски. На следващия ден ще се представи театър „Тол Тейлс” от Ирландия с „Врява” от Диърдре Кинахан. Театралите от Оснабрюк-Германия, ще играят на 4-ти „Балада за убиеца на елхата” от Ребека Крихелдорф. На 5-ти ноември ще видим театър „Нотара” от Букурещ със „Скандал в операта” от Кен Лудвиг.
Театър 199 ще представи два спектакъла - „Коко”/COCO CHANEL/ от Саня Домазет и „Стимулатор за чифтосване” от Джоузеф Скримшоу, постановка Пламен Панев. На 6-ти сръбският театър „Нова балканска вълна” ще се представи със „Самодивско хоро” на Весна Станкович. Богдан Петканин отново ще режисира постановка в Русе-това е „Ромео и Жулиета” от Шекспир. В програмата са включени и заглавия от афиша на русенския театър.

Активен
kamsi777
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: октомври 19, 2008, 12:28:36 »

Ще бъде със субтитри а ниакой спектакли ще бдат само денс, ще се раздават и програми с накратко разказан сюжета на спектакъла.
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #9 -: ноември 02, 2008, 09:30:03 »

"Мъртвешки танц"...

Shocked

нямам думи. Или по-скоро са неподходящите. Знаех си, че Сфумато ще го спретнат един, но не очаквах да е точно такъв. Очаквах авангарден, нов театър, непознат за публиката... и в някаква степен надеждите ми се оправдаха. В някаква степен... Абсолютно невероятна сценография, абсолютно добри актьори, абсолютно добра режисура, абсолютна игра! А самата пиеса те оставя без дъх. И като свърши... само си мислиш, това наистина се случва. В мрежата от вярвания дали има ад или не, забравяме, че живеем в свят, в който сам си правиш ада. И дори омразата ти да е пълна, можеш да обвиниш единствено себе си за това, че играеш този "мъртвешки танц"...

Питанка: Македонците от колко играят утре, че искам да ги гледам?
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: ноември 02, 2008, 10:50:38 »

Македонци? Да няма и необявени спектакли?
http://www.theatre.ruse.bg/ - но няма македонци.
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: ноември 03, 2008, 09:37:07 »

На 3-ти ще видим театър „Квартет” от Скопие, с „Електроенцефалограма” - авторски спектакъл на Георги Йолевски. / kamsi

Има, но те са обявени в програмата. А на сайта не всичко явно е обявено. Но щом на Голяма сцена ще играят бургазлиите, значи на Камерна ще са македонците... Хих, все пак ми помогна! Smiley
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1195

Профил
« Отговор #12 -: ноември 03, 2008, 08:49:13 »

Мъртвешки танц...

Като кротък консуматор на театрално изкуство и пълен лаик по темата, ще споделя личното си мнение, че представлението беше много силно. Не авангардно, не забавно, не трагично, просто ...силно. А как беше Чайка?
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: ноември 06, 2008, 08:55:15 »

Автора е силен. Нормално е пиесата да е също толкова силна, иначе щеше да е глупаво.

Македонците са паднали. Аз така и не съм разбрала.

Чайка... ааамии... абеее... тръгнах си на антракта  Embarrassed Но това не е показателно за представлението, просто... не ме грабна. Не беше моето представление. Въпреки това бих казала, че актрисата в главна роля беше... вава вува!!!  Roll Eyes

Въпреки това...  Cheesy
Активен

deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: ноември 06, 2008, 07:08:27 »

Ще попитам.
"Вава вува"?
Cheesy
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 27, 2019, 12:45:55