Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Музиката и книгите, които четат русенци.  (Прочетена 14922 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
спиро
Гост
« -: май 04, 2008, 11:10:31 »

Предлагам да започнем една нова тема малко по различна от инфраструктурни проекти. Каква музика Ви е харесала напоследък? Каква книга прочетохте, която ви направи впечатление? Да направим кратка тема с краткo описание.

Аз съм пръв. По принцип не съм особено музикален, но тази седмица си купих диска с най-доброто от Pink Floyd. Невероятно музика просто. Невероятно звучене и текстовете им наистина имат смисъл. Страхотно!

Последно също четох Исак Азимов, Фондацианската поредица. Това са невероятни книжки, които наистина са страхотни за всички любители на фантастиката. Всички фенове на БатълСтар Галактика ще им харесат много. Исак Азимов е невероятен автор.

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

« Последна редакция: май 04, 2008, 11:23:26 от спиро » Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #1 -: май 04, 2008, 11:21:25 »

Аз слушам сякаква музика без мръсна чалга, метъл и опера.
ГОлям фен съм на Ретро музиката и хаус музката Smiley   Cheesy
Активен
Evera
EvERGREEN
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Nothing else matters...

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: май 14, 2008, 12:25:49 »

Пич,евала за Флойд.Аз съм голям фен на рок музиката.Песните на Purple,Queen,Rainbow,Whitesnake,etc...просто нямат равни Smiley (rock) !!!
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #3 -: май 15, 2008, 12:58:07 »

Оф, това е моята тема... ама аз затова съм и в други подобни форуми за да мога надъъълго и широко да го разисквам...

Не е тайна, че обичам музиката. Обичам рок музиката и метъл музиката. Също обичам джаз, но за джаза не мога да говоря!

Сега примерно си въртя Scorpions/Blackout
като истински метъл!  Cheesy и го предпочетох (т.е. прибрах се) пред това да ида на дискотека и цяла нощ да слушам некви женки да ми пеят за тва (с извинение) колко си отварят краката и после колко ги боляло сърцето и после се наливали с някви алкохоли... тва музика ли е!? Съжалявам, но не мога да го приема.

Иначе в момента чета... текстове, които трябва да науча. Чета и Онтологията през 20 век...
И други такива...
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
dkiliev
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

104547339
Профил WWW
« Отговор #4 -: юни 12, 2008, 02:31:54 »

Велик, велик, велик...
http://www.youtube.com/watch?v=YLgw7uuS9tY
Активен

niki67
Гост
« Отговор #5 -: юни 12, 2008, 06:09:40 »

... да ида на дискотека и цяла нощ да слушам некви женки да ми пеят за тва (с извинение) колко си отварят краката и после колко ги боляло сърцето и после се наливали с някви алкохоли... тва музика ли е!? Съжалявам, но не мога да го приема.

Много се смях, но това е точно в десятката! Евалла, Крисе! Може да съм много краен, но според мен чалгата трябва да се забрани със закон!

И аз слушам метъл, и въобще всякакъв рок, и хард, и мелъди-рок. Също и Пинк Флойд, разбира се, са невероятни, и албумите на Роджър Уотърс също.

Слушам и класика, а също и опера. Жалко, че в България нямаме такава. Ходих преди три седмици на Турандот на софийската опера - ми той Пучини ако ги чуе, ще стане от гроба си да ги застреля. Некадърници. То кво ли имаме, че и опера. Певци имаме, ама те затова пеят в чужбина Sad

Книгите - и аз като Спиро препрочетох Фондацианската поредица на Айзък Азимов. Чета и сериозна литература, но обичам и криминалета Cheesy Cheesy, особено Агата Кристи Cheesy. Невероятен психолог, освен безкрайно интересните сюжети, освен това така пише, че без проблеми я чета и в оригинал Smiley
Напоследък съм на вълна руски автори, които също чета в оригинал, защото ги няма преведени. Има в нета рускоезични библиотеки бол. / за разлика от инглиша, за руския с чиста съвест мога да кажа, че го владея перфектно/. Сега съм на Татяна Устинова - наистина просто страхотни книги, има и много психология, много поглед върху живота, много тънка ирония, същевременно правдиво и интересно отразяване на съвременната руска действителност, любовни интриги, а и изключително увлекателни сюжети. На български ги няма преведени. И Александра Маринина ми харесва - нея я има и на български.
Полякова в началото ми харесваше, имаше някои наистина много добри психологически трилъри, но напоследък пише само боклуци.

По принцип, престанах да чета американска литература, защото са ми нещо отвратителни напоследък самите им фрази, начинът им на изразяване, тъпотията и ограничеността им. Може да е много крайно, но така го чувствам.Smiley Разбира се, нямам предвид голямата американска литература - Тиодор Драйзър, Стайнбек, споменатия Азимов, Ъруин Шоу и т.н. - тези писатели са просто върхът. Визирам голямата част от съвременните автори. А пък тая откачалка Сидни Шелдън не мога да му трая книгите - как може хората да го харесват, не знам. Да не говорим за шизофреничните книги на Дан Браун Smiley Сорри, никого не ангажирам с това мнение, моля да ме извинят тези, които ги харесват.

Иначе, чета данъчни закони и международни счетоводни стандарти, а също и осигурителното законодателство Cheesy Cheesy Cheesy трябва да се чете, кво да се прави Cheesy
« Последна редакция: юни 12, 2008, 06:13:05 от niki67 » Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: юни 12, 2008, 10:25:18 »

Чета и сериозна литература, но обичам и криминалета Cheesy Cheesy, особено Агата Кристи Cheesy. Невероятен психолог, освен безкрайно интересните сюжети, освен това така пише, че без проблеми я чета и в оригинал Smiley

Просто невероятна!

Цитат
...голямата американска литература - Тиодор Драйзър, Стайнбек, споменатия Азимов, Ъруин Шоу и т.н. - тези писатели са просто върхът...  Да не говорим за шизофреничните книги на Дан Браун Smiley Сорри, никого не ангажирам с това мнение, моля да ме извинят тези, които ги харесват.

Абсолютно, и за мен е така...

В момента чета историята на Хенри Форд, интригуващо е... един човек, който обича труда! Колко често се срещат такива. Затова е велик!
Активен

niki67
Гост
« Отговор #7 -: юни 12, 2008, 11:16:23 »

Това е, което наистина им харесвам на американците - те вярват в това, че можеш да се издигнеш със собствения си труд, и наистина имат доста примери за хора, които са го правили. Не е само Хенри Форд. И Автобиографията на Чаплин е такъв пример. Но емблематична в това отношение е "Мартин Идън". Това в голяма степен е автобиографична книга за живота на самия Джек Лондон.

Имали са много такива случаи, затова са и най-развитата страна, само че в последните години май и те вече не са такива и затова западат.

А славянския дух е коренно противоположен - вземете руската класика, квото щете, например Печорин. /Герой на нашето време от Лермонтов/ . Или даже Онегин. Кво - водят празен живот, макар че са много начетени, само любовни интгриги, дворцови интриги, никаква градивност и никакво желание за развитие Cheesy.
Макар че руснаците поне имат мащаб и размах. При нас ни едното, ни другото. Четете романите на Александър Томов - там той пише за българина, че е дълбоко битов, дребен и много подъл човек Sad Sad Има основание до голяма степен, или поне така добре го описва, че му вярваш.
« Последна редакция: юни 12, 2008, 11:19:46 от niki67 » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #8 -: юни 13, 2008, 06:23:34 »

Дамм, ако Александър Томов няма основание да го напише тва, не знам кой има...  Wink
« Последна редакция: юни 13, 2008, 06:40:56 от Rosen Linov » Активен

Във форума се ражда истината.
спиро
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #9 -: юни 13, 2008, 07:00:37 »

Щайнбек и наистина много добър писател. Миналото лято четох "Зимата на нашето недоволство" и  определено тази книга ме накара да се замисля за много неща. И мисля, че е също доста актуална и за нашата действителност.

Роска, под Александър Томов става въпрос за различен човек от Сашо Апашо...
Активен

Bulls make money, bears make money, hogs get slaughtered.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #10 -: юни 13, 2008, 07:06:38 »

Естествено! Просто се възползвах от съвпадението на имената и нещата, които е писал. Не всеки човек, който се интересува от футбол е... абе не чете книги... да го кажем  Cheesy
« Последна редакция: юни 13, 2008, 07:09:20 от Rosen Linov » Активен

Във форума се ражда истината.
niki67
Гост
« Отговор #11 -: юни 21, 2008, 02:59:10 »

Този Александър Томов, който аз имам предвид, е писател и няма абсолютно нищо общо с Вълка Лупи. Между другото, според мен е много добър писател, има потресаващи книги, например "Арсения" направо ме разтърси, и "Криминале"   е страхотна, да не говорим за класиката "Новобогаташи", ами "Четвъртата власт"....

Ето как понякога човек се заблуждава. Когато стана великия скандал между него и Слави Трифонов на тема "новите варвари", Ал. Томов беше председател на НСРТ /сега СЕМ/ и не бях чел нищичко от него. Създаваният му образ в обществото беше доста негативен. И аз си казах - я да видим пък някоя негова книга, кой знае пък как ли пише...Отворих  "Новобогаташи" и веднага коренно си промених мнението за него - започнах да му се възхищавам. Пише страхотно и книгите му се четат на един дъх. След това си купих и други негови книги и така...няма слаба книга. И е и своего рода философ, освен много интересните сюжети има и блестящи анализи, обобщения и въобще....стига толкова, че заприличах на литературен критик Cheesy Cheesy
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: октомври 23, 2008, 11:18:05 »

http://www.youtube.com/watch?v=PQEXhDkSCL4

Eдно просто перфектно изпълнение. Пускам си я от време на време...

http://www.youtube.com/watch?v=baLaHiBPuR4

Едно парче много подходящо за събуждане.
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: октомври 24, 2008, 08:08:21 »

С риск да бъда "предателя" на културното българско общество във форума - напоследък се закрастих и то с огромно основание по Горан Брегович. Балканската музика не ми е чужда. Тя ми е в кръвта. Наред с него открих още едно име, което за мое голямо учудване се оказа източник на българска идейно-музикална кражба от страна на нашите "мадами-певачки". Тоше Проески нещо еквивалентно на Графа, но в македонски вариант.
Искам да изкажа твърдата си позиция, че Балканите сме едно малко китно местенце, в което сме се събрали все страхотни хорица, ама се мразим до мозъка на костите си заради малкото парче земя, което делим... Не бива така бе... стига расизъм! Току-виж музиката ни обедини... 

Чета Милтън - Изгубения рай...
Активен

niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: октомври 27, 2008, 02:03:37 »

Да, тази книга е страхотна...а Горан Брегович едва ли има някой да не го харесва. Сърбите и филми имат страхотни, и книги, но не са известни у нас, както и нашите у тях. Нямам предвид филми като "Горещ вятър" и другите с Любиша Самарджич и Бата Живойнович, които навремето бяха популярни у нас, а съвсем други филми, които не ги дават тук. Кво да се прави, вярно го е казала Крисето.

Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 19, 2019, 07:02:00