Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Музей на Панайот Хитов  (Прочетена 2932 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« -: април 24, 2008, 07:45:39 »

http://www.ruseinfo.net/news_32131.html

В статията се споменава, че въпросният музей ще се помещава в къщата на Баба Тонка. Дали наистина ще доживеем да видим тази къща ремонтирана и отворена за посетители?

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #1 -: април 24, 2008, 10:00:05 »

Преди няколко месеца видях, че къщата е обградена с мраморни плочи, които не си спомням преди години да е имала. Естествено бяха надраскани с графити... Ако я стегнат още, ще бъде мн добре. За мой срам никога не съм я посещавал.
Активен

Във форума се ражда истината.
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1165

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #2 -: април 24, 2008, 03:20:55 »

Интересно чел ли е някой какво пише Захари Стоянов за Панайот Хитов. Как вместо оръжие си купил лозе и пръчки за лозе. Пише го в "Записките" си. Дали е верно? Аз съм склонен да вярвам на Захари Стоянов.

Въобще препоръчвам "Записките" на всеки българин. Всеки я е чел в училще, но малко са я чели наистина. Другата велика книга е "Видрица" на Поп Мичо Кънчев. По-автентична и същевременно весела книга - няма! Нея пък са я чели още по-.малко хора. Наскоро излезе от издателство Труд.

Иначе като си спомням другарката Хитова - беше много приятна жена (това за другарката - така викахме на учителките ни). Беше му внучка на Панайот Хитов, родена беше около 1920 година. Прогимназиална учителка в Георги Кирков беше - срещу старата поща, сега Христо Ботев.
Активен
спиро
Гост
« Отговор #3 -: април 24, 2008, 05:47:52 »

Сигурно е вярно. Но каквото и да е направил, самият факт, че е написал Записките, за мен му опрощава всичките грехове. Ние по принцип сме безписмен народ, който бързо си забравя историята и се изгубва в битовизмите. Трябват хора като Паисий, Вазов и Захари Стоянов, които да пишат,за да знаят и нашите деца какво е ставало, а не да се ровим из византийски и османски източници за нашата история.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.045 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 31, 2019, 07:35:15