Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Новият форум на театъра  (Прочетена 24435 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #15 -: октомври 08, 2008, 09:34:51 »

Фламбе е яко Smiley
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #16 -: декември 15, 2008, 06:30:58 »

За да не отварям нова тема:

ПРЕМИЕРА! петък, 19.12.2008, "Синята птица" от Морис Метерлинк, в Камерна зала - театрална студия към ДТ "Сава Огнянов" с ръководител Кадри Хабил.

По повод завършването на студията (в които участва и вашата скромна съфорумничка), представяме един красив сън...  Lips Sealed
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4778

Профил Ел. поща
« Отговор #17 -: декември 15, 2008, 09:11:58 »

Метерлинк, ако не се лъжа, беше представител на песимистичното течение в европейската литература и по-конкретно драматургия...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #18 -: декември 16, 2008, 07:15:40 »

Не съм сигурна на какво течение е представител, но пиесата е много... красива! Изключително красива... (друг е въпроса как ще бъде поставена Wink )
Активен

sh_eklisiast
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

http://eklisiast.dir.bg/

421948553
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: декември 17, 2008, 02:49:57 »

На добър час Криси! На теб и на колегите ти много щастие и творчески успехи
Активен

“Има време за всяко нещо и срок – за всяка работа под небето.”                  (Еклисиаст 3:1)
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: декември 18, 2008, 07:23:28 »

Благодаря!  Cheesy

Основоположник е на символизма в театъра (Метерлинк). Днес "давахме" пресконференция. И ето какво родиха болните мозъци на русенските журналисти.... Покъртително  Roll Eyes

http://www.ruseinfo.net/afish_7624.html

Първо, първата ни пиеса се казваше "Голият крал", навярно съфорумците го помнят от миналата година, а малоумните глави на тези журналисти не могат да го запомнят за 1 час докато си стигнат до компютрите...
Второ, както всеки път идиотите от русеинфо имат правописни грешки... И трето, плаката да бяха сложили, да не си бяха правили труда да правят такава скапана снимка.... Shocked
« Последна редакция: декември 18, 2008, 07:26:39 от Kriseto » Активен

Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: януари 13, 2009, 09:32:12 »

За тези, които са пропуснали декемврийското представление - 23 януари, петък отново играем "Синята птица"! Благодаря Smiley  Embarrassed
Активен

niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #22 -: януари 13, 2009, 01:52:24 »

Ми за съжаление често стават журналисти хора, които са абсолютни профани във всичко. На мен ми е много забавно какви глупости пишат по икономически или правни теми /не говоря за специализираните издания- там не пишат журналисти, а експерти/.
Има и много кадърни и знаещи журналисти, владеещи по няколко езика и с висока обща култура, но са много малко и обикновено не пишат по вестниците. Водят авторски предавания, докато ги свалят от екран /е например Коритаров/.
Активен
kamsi777
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 62

Профил
« Отговор #23 -: май 21, 2009, 10:27:46 »

Куп дипломати за премиерата на „Оттегляне”

Очаква се над 10 чужди дипломати, сред които посланиците на Чехия и Естония да присъстват на тазвечершната премиера на русенския ДТ „С. Огнянов”.

Само година след световната премиера в Прага русенци също ще могат да видят пиесата на бившия чешки президент Вацлав Хавел „Оттегляне”. Тя разкрива съдбата на висш държавен ръководител, който трябва да слезе от високия си пост и да заживее живот на обикновен човек сред новите реакции и страсти на хората около него. Пиесата, разкриваща не само бляскавите мигове на голямата власт, но и пътя на тъжното разделяне с нея, е завършена през 2007 г., но Хавел е започнал работа по нея преди цели 20 години. Както сам посочва авторът, като атмосфера творбата е повлияна от „Крал Лир“ на Шекспир и „Вишнева градина“ на Чехов. Крайният резултат е една великолепна политическа сатира, която в същото време може да се нарече драма, тъй като всички в нея са губещи.
В ролите русенските почитатели на Мелпомена ще видят актьорите Венцислав Петков, Татяна Цветкова, Ружа Любомирова, Надя Банчева, Цветана Благоева, Яна Стефанова-Хернани, Ясена Господинова и други.

g_stefanov-v_petkov-ottegljane05.jpg
Новият форум на театъра
* g_stefanov-v_petkov-ottegljane05.jpg (122.3 KB, 800x533 - видяно 1039 пъти.)
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: май 21, 2009, 11:44:43 »

Ще има ли театрален фестивал?
Активен
kamsi777
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: май 21, 2009, 01:37:05 »

На есен можеби да. Още не се знае с 100% сигурност.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: май 21, 2009, 01:47:36 »

Казаха ми за 7 - 14 юни.  Huh?
Активен
kamsi777
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: май 21, 2009, 02:44:14 »

Навярно питаш за ученическия фестивал. Ще има и до колкото знам ще бъде с международно участие.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: май 21, 2009, 03:03:46 »

Да, за него питам, и май датите, които написах горе, са сигурни.
Активен
kamsi777
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: май 22, 2009, 02:45:04 »

Русенският актьор Кадри Хабил получи награда за мъжка роля на 18 Международен фестивал Друмеви театрални празници Нова българска драма за участието си в спектакъла „Оркестър „Титаник” от Христо Бойчев /реж. Пламен Панев/ в ролята на Луко.  *DRINK*

Актьорите Мариана Крумова и Венцислав Петков и художника Елица Георгиева бяха удостоени с награди на ХХ Международен фестивал на малките театрални форми, който се проведе във Враца от 16 до 21 май 2009г. , за участието си в спектакъла "Фламбе" по Ханох Левин на режисьора Александър Беровски. Това е един от най-престижните театрални форуми в България, чиято основна програма се селекционира от проф. Васил Стефанов. Председател на журито бе Копринка Червенкова - гл. редактор на в. "Култура" , а членове бяха известните театроведи д-р Виолета Дечева, Аве Иванова и Никола Вандов.  *DRINK*
« Последна редакция: май 22, 2009, 03:27:06 от kamsi777 » Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 06, 2020, 09:28:43