Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Айде на кино!  (Прочетена 39296 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #15 -: февруари 25, 2010, 09:11:17 »

Също така, тази година София филм фест ще гостува и в Русе! Място: Доходно здание, датите са 15, 16, 17 април, входът е безплатен! Ще прожектират някои български филми! Smiley
Ако подавам грешна информация, нека някой да ме поправи Smiley
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1257

Профил
« Отговор #16 -: март 01, 2010, 01:34:59 »

само да споделя, че на т.нар. Future Shorts залата на Пирот се напълни и то предимно с млади хора, като цяло беше интересно - в смисъл имаше 1-2 много яки и също толкова слабички филмчета и няколко средна ръка.

Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #17 -: април 28, 2010, 01:23:49 »

СДРУЖЕНИЕ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОСТРАНСТВА ПРЕДСТАВЯ
Future  Shorts Април 2010
Програма “ONE WORLD DREAMING”
29 април – ЧЕТВЪРТЪК - Зала Русе - 18:30

В програмата ONE WORLD DREAMING са включени филми като култовия “Тeleglobal Dreamin'”, спечелил награда от фестивала SXSW, историята за мъчителната загуба на разсъдък в “Терминус“, разкрити фантазии в „Ще изчакам следващият“, и кризата на юношеството от “Не ме зарязвай у дома“. Незабравимата Кейт Буш с разказ за групата музиканти, който ще ви напомни как да пуснете на свобода собствените си мечти.  “5 метра коридор” от Дим Ягодин - история за живота като случка, за Вселената като случка.
В априлската селекция смесваме комедиен разговор от грешки “Какво значи Virgin”, добавяме изумително сложната верижна реакция във видеото на OK Go “This Too Shall Pass” - и получаваме пълен набор от преживяванията, блясъка на мечтите и тъмните дълбини на въображението. Това е свежо кино. Това е Future Shorts.

www.futureshorts.com/bulgaria
http://twitter.com/futureshortsbg
www.facebook.com/futureshortsbg

Източник: Аренамедия, Русеинфо

Предните "фючърси" бяха добри/повечето/, препоръчвам визуалната им употреба.  Cheesy
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #18 -: април 28, 2010, 01:40:43 »

и...още нещо, ако някой е пропуснал да се запознае:

Кинофестивалът "София Филм Фест" гостува в Русе

На 1 и 2 май предстои реализацията на Първото издание на "София Филм Фест" в Русе, съобщиха от пресцентъра на общината. Проектът е част от "Операция КИНО", който българският представител - Арт Фест разработва заедно с екипи от водещите фестивали на България (София), Турция (Истанбул), Румъния (Клуж) и Босна и Херцеговина (Сараево) и програмата МЕДИА Интернешънъл.

Съорганизатор на инициативата е Община Русе, а домакин – Доходното здание.

В съботния фестивален ден (1 май), публиката на "София Филм Фест в Русе" ще има възможност да види носителя на "Златната палма" на кинофестивала в Кан – "Бялата лента" на австрийския режисьор Михаел Ханеке. В колекцията си филмът има още три европейски филмови награди (за филм, режисьор и сценарий), "Златен Глобус" за чуждоезичен филм и е сред основните претенденти за "Оскар" в същата категория. Решена в черно-бяло, творбата проследява кризата в германското общество в навечерието на Първата световна война и се превръща в оригинален опит за изследване на корените на нацисткия терор.

Със специална прожекция (премиерна за Русе) на "Зад кадър" – новия филм на режисьора Светослав Овчаров, ще бъде официално открит фестивалният маратон. Директорът на "София Филм Фест" Стефан Китанов лично ще представи гостите от екипа на филма – режисьора Светослав Овчаров и продуцентите Галина Тонева и Кирил Кирилов. След прожекцията зрителите ще имат възможност да разговарят със създателите на филма.

Сюжетът е базиран на действителен случай от края на 70-те години на миналия век. Изграден е на база досието на оператора Христо Тотев, чиято съдба се превъплъщава в тази на Антон Кръстев и на съпругата му Диана - разделени от Желязната завеса – тя е избягала с детето им в Западен Берлин, а той е останал в България. Тя вярва, че само там детето им ще бъде здраво. Той не може без любимата си работа. Снима с най-добрия режисьор, част от партийната върхушка. Служителите на Държавна сигурност педантично наблюдават оператора. Телефонните разговори на семейството се подслушват, писмата им се отварят. Близките му отношения с хората от властта го правят още по-подозрителен. Тайните служби смразяват отношенията в семейството. Чувствата между съпрузите преминават през любов, отчуждение и омраза. Когато могъщите партийни покровители на Антон рухват, той загубва всичко, което е обичал – семейството си, работата си, смисъла на живота си - да бъде оператор. Трийсет години по-късно операторът снима историята на своя живот. Онези, които са го преследвали навремето, днес режисират филма.

Вечерта завършва в 21.00 часа с музикалния филм "Кумбийска връзка" на мексиканския режисьор Рене Виляреал. На фона на високите планини, които ограждат град Монтерей, трима младежи изживяват своите страсти и дилеми, бродейки из стръмните бедняшки квартали и луксозните райони. Докато зяпа по витрините, амбициозният млад режисьор Нето случайно среща красивата Кори и моментално се влюбва. Той забелязва как тя и приятелят й Гуирипи задигат чифт кецове от магазина и я проследява до дома й. Обсебен от момичето, Нето започва да я дебне. Кори обаче забелязва, че я следят и побягва. Когато Нето й връща изпуснатата от нея обувка, тя най-накрая го харесва и между тях започва любовна връзка. Но Гуирипи отвръща на удара. Той има изненада. Кори трябва да избере един от двамата младежи. Но може би понякога най-добрият избор е да не избираш? Може би не е задължително любовният триъгълник да е нещастен.

Източник: Банкерь
http://www.banker.bg/?Issue=780&Section=71&NewsEntry=36036&NewsPortion=0

И една добавка от Русеинфо - билети ще се продават от 26 април в Доходното здание на цена от 2 лева.
Интересно дали наличието на цена ще рефлектира върху качеството на прожекцията? Ако не друго, поне тия 2 лв се надявам да филтрира част от тийновета идващи да подгряват на тъмно преди кръчма или купон. Досадни си Wink

Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3224

Профил
« Отговор #19 -: юни 21, 2010, 08:19:43 »

Очертава се да има кино още преди МОЛ Русе. До колко обаче мястото е подходящо не знам. Аналогична идея с Дома на културата не потръгна. Тук обаче комбинацията за лятно кино ми звучи мн добре:
http://www.ruseinfo.net/news_77052.html
Активен

Във форума се ражда истината.
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #20 -: юни 21, 2010, 08:47:30 »

Ама защо само два пъти седмично ще има прожекции? Няма да има голям успех за мен.
Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3224

Профил
« Отговор #21 -: юни 22, 2010, 07:22:25 »

Бе да ти кажа преди да затворят кината в Русе стояха празни. Рискова инвестиция си е. Сега всички сме зажаднели за кино, но докога ще трае еуфорията на русенци трудно може да се предвиди. Нормално е да се стъпва предпазливо на тоя пазар. Ти да не мислиш че във вторник следобед 10-те зали на Cinema City ще бъдат пълни?
Активен

Във форума се ражда истината.
DunavFc
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 69

Профил Ел. поща
« Отговор #22 -: юни 24, 2010, 12:08:37 »

Евала на човека за идеята,но не виждам как неговата инвестиция би била успешна.Молът,ще обере абсолютно всички киномани в Русе (които въобще не са толкова много ) Помните всички,че по едно време в Русе,остана само 1 кино ( Импулс ) и то,дори беше с капацитета на 30-40 човека и пак си седеше празно.Представете си какво би било сега положението,при наличието на 10 супер луксозни киносалона..
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

*
Профил WWW
« Отговор #23 -: юни 24, 2010, 01:26:42 »

Много неща се промениха от това време. И аз си спомням много добре, как съм гледал филм в Интим в полупълна зала. И какво. Това са повече от 4 години може би. За 4 години интересите на младежта се промениха много. Доказано е, че българина във времена на криза пести от много неща, но що се отнася до това да му е кеф.. изобщо не го боли фара. Аз се цепя от колектива и си мисля, че киното ще има успех  Tongue
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: юни 24, 2010, 02:52:24 »

Евала на човека за идеята,но не виждам как неговата инвестиция би била успешна.Молът,ще обере абсолютно всички киномани в Русе (които въобще не са толкова много ) Помните всички,че по едно време в Русе,остана само 1 кино ( Импулс ) и то,дори беше с капацитета на 30-40 човека и пак си седеше празно.Представете си какво би било сега положението,при наличието на 10 супер луксозни киносалона..

По въпроса с пълните салони съм на малко по-различно мнение. Да видиш пълен салон на 8-ма прожекция/примерно/ на някоя холивудска боза, не е особено за хвалене, даже напротив. Относно идеята за кино в ДНА, не съм чак такъв песимист. Едно че цената вероятно ще е по-достъпна /за сметка на качеството естествено/, но и може да се профилира примерно с "пенсионерски" прожекции със стари заглавия + неконвенционално кино за ценители. Ако се мисли може и да се получи
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #25 -: юни 25, 2010, 10:14:35 »

Разбира се! Съгласна съм с фараша. Има пазар за всичко, стига да се знае как това всичко да се поднесе. Не всеки е запленен от 3Д и т.н. Примерно серия прожекции старо кино, или тематично кино за мен биха представлявали много по-голям интерес от 3Д на някаква "американска боза с ефекти". Вярвам, че и на много други хора.
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1962

Профил Ел. поща
« Отговор #26 -: юни 25, 2010, 10:18:47 »

Примерно серия прожекции старо кино, или тематично кино за мен биха представлявали много по-голям интерес от 3Д на някаква "американска боза с ефекти". Вярвам, че и на много други хора.
За мен също!
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

*
Профил WWW
« Отговор #27 -: юни 25, 2010, 10:20:17 »

Вярно, но болшинството не е на това мнение...
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2158

Профил WWW
« Отговор #28 -: юли 04, 2010, 06:13:24 »

Хора, има ОГРОМНА разлика между онези кина и сегашните. Доколкото помня Интим и Роял от преди време, нямаше дори отопление като хората, седалките бяха антични, смърдеше на мухъл, вътре мръсно, озвучението калпаво, тоалетни...даже не помня имаше ли, нямаше като хората откъде да си вземеш нещо свястно за ядене вътре, няма food court, въобще яко соц. И аз не бих давал пари за нещо такова, бих предпочел да си дърпам торънти.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1962

Профил Ел. поща
« Отговор #29 -: юли 04, 2010, 08:24:13 »

Мене пък ме дразни консумацията в салоните. Сигурно съм с безнадеждно соц. разбирания, но винаги съм се дразнил. Все се намира някой, който да възпроизведе цялата гама от звуци, които надава прасе, ядейки от копанка, плюс шумолене на опаковка!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 16, 2020, 01:30:18