Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Айде на кино!  (Прочетена 35449 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208

Профил
« -: февруари 22, 2008, 11:23:29 »

Филмови дни на балканското кино в Русе

От утре 22 февруари до неделя, 24 февруари, в Русе ще се проведат филмови дни на балканското кино.

Прожекциите ще бъдат в Камерна зала на Доходното здание в Русе. В рамките на събитието ще бъдат показани 11 премирани филма, които вече са пожънали успехи на различни фестивали.
Програмата предвижда на 22 февруари да бъдат представени българските филми „Една студена Кока-Кола през Студената война” и „Обърната елха”. Началото на прожекцията е в 18 часа.
В събота прожекциите ще започнат следобед от 14.45 часа. Ще бъдат представени четири филма: хърватско-сръбско-босненския“Севда – Оцелелия мост“, следван от хърватско-босненския “Нашествието на Дракона“ в 16 часа, немско-сърбо-хърватския “Госпожицата“ от 17 часа и хърватския “Големи“ очаквания в 18.30 ч.
В неделя от 15,45 часа ще бъде показан македонския “Децата от 1948“. От 16,30 ч зрителите могат да видят немския “Моите приятели свирят вече сръбска музика“, час по-късно ще започне сръбския филм “Утре сутринта“. Последната прожекция от програмата, на македонско-ромския филм “Дневникът на Шутка“ ще започве в 19 часа. Входът е безплатен.
Филмите са със субтитри на английски език. След прожекциите в събота филмовата вечер ще продължи с дискусия на тема “Пространствата на спомените в съвременото кино“ в малката зала на Драматичния театър. Заедно с публиката ще се обсъждат гледаните филми, като централна тема са пространствата на спомените през перспективата на филмовото изкуство. На подиума ще бъдат някои от режисьорите на филмите, заедно с културолози и филмови критици, готови да отговарят на въпросите на публиката. Участници са проф. др. Пенка Ангелова, културологът Владимир Сабоурин и режисьорът Рената Полийак.

Cool

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #1 -: февруари 22, 2008, 11:32:15 »

Там съм.  Grin
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
mladen201
Гост
« Отговор #2 -: март 03, 2009, 06:41:36 »

Извинете че повдигам темата но да не са отворили кино "Арена"  Huh?
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #3 -: март 03, 2009, 06:47:48 »

Хах, къде? Откъде ти хрумна. Като направят молците, тогава.
Активен
Orthodox
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 4662

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: март 04, 2009, 12:54:58 »

Филмите са със субтитри на английски език.

Това обаче е неприемливо и недопустимо. Все пак тук е България и никой не е длъжен да владее който и да е чужд език, пък бил той и английски. На практика мнозина го ползват (me too), но не е в това работата, а в принципа. Въпрос на елементарно уважение към страната-домакин на събитието. Значи, ако аз като фармацевт продавам едно вносно лекарство с листовка на оригиналния му език, без превод на български, ще ме одерат с люта глоба. Пък щом е за филми - може, така ли?! Хай де стига, бе!...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 704

Профил
« Отговор #5 -: март 04, 2009, 07:29:15 »

аз тия субтитри хич не ги харесвам,предпочитам да гледам дублирани филми. Все по често гледам от руски сайтове ,там всичко е дублирано и то професионално
Активен

Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #6 -: март 04, 2009, 11:49:57 »

А знаете ли в кой от моловете ще има кино.Знам за Mall Ruse на Ирис, но за други не знам Huh?
Активен

di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: март 04, 2009, 06:02:08 »

май там ще е.Бях чул нещо за триизмерно кино,че  ще има Shocked Shocked
Активен

mladen201
Гост
« Отговор #8 -: март 04, 2009, 07:02:18 »

Еми видях билет и пуканки на тях пишеше "АРЕНА" но не пишеше Кино арена  Cheesy Cheesy Grin
Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #9 -: март 22, 2009, 11:53:43 »

Хора, то и сега си има работещо кино в Русе, ама кой да знае. Днес даже видях плакат на Александровска.  Cheesy
Вижте снимката по-долу.
Това табло и този плакат действително си стоят непокътнати до ден днешен и се намират близо до Глобул.
Даже ако се загледате внимателно в афиша ще видите че филма "ще се" излъчва в периода 16.03.-22.03. Годината обаче... не е уточнена.  Cheesy

Русе, 22 март 2009.
"Актуален" плакат за кино прожекция.

Активен
Orthodox
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 4662

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: март 23, 2009, 12:58:03 »

Мдааа, това е достойно за някой музей... или за събуждане на носталгични спомени за времето, когато в Русе имаше десетина действащи кина и посещението в тях беше вълнуващо преживяване. А днес... всеки си гледа DVD-тата вкъщи и магията на големия екран и тъмната зала остана в историята... Angry Дали ще я възроди някой от моловете - засега е под въпрос. А аз така и не можах да заведа децата си на кино, докато все още работеха последните два-три салона. То и нямаше нещо що-годе стойностно, което да става за възрастта им, де - все касови, но кухи откъм съдържание ленти... Grin

Впрочем, видях върху стъклото на снимката надрасканите тагове (и пак тия RNC!) и отново ми прекипя! Няма ли накрая някак да бъдат озаптени тези гаменчета, да му се не види?! Тези дни минах по центъра - някои обекти като павилиони за вестници, закуски и разни други са издраскани до невъзможност, до последния сантиметър. Е трябва някак да се спре тази напаст, тези малоумници направо окепазяват вида на Русе и развалят впечатлението от него особено пред гостите му... Evil
« Последна редакция: март 23, 2009, 01:03:27 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
mladen201
Гост
« Отговор #11 -: март 23, 2009, 01:34:58 »

Е трябва някак да се спре тази напаст, тези малоумници направо окепазяват вида на Русе и развалят впечатлението от него особено пред гостите му... Evil

Русе градът с графитите  Cheesy (кви ги дрънкам и аз  Sad )
Активен
krasi_guteva
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 190

Профил
« Отговор #12 -: април 11, 2009, 02:14:15 »

Спомням си салона срещу Странджата-с малък видеоекран,масички за двама ,малки лампички към масичките и единствената за времето си консумация на питиета в киносалон, ако може така да се нарече малкото и кокетно салонче.Там съм гледала-"Отнесени от вихъра" за пръв път..... Smiley SmileyМисля, че и сега с удоволствие бих  седнала да изгледам някой филм,въпреки голямата лавина ,която ни залива от малкия екран и Интернет.
« Последна редакция: април 11, 2009, 02:16:09 от krasi_guteva » Активен
di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: април 27, 2009, 07:55:13 »

Консулството на Руската федерация в Русе организира безплатни прожекции днес и утре от 18.00часа в Пленарна зала на общината.Поводът е денят на град Русе-6 май, денят на Европа-9 май, и разбира се победата над хитлерофашизма.
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208

Профил
« Отговор #14 -: февруари 25, 2010, 05:46:28 »

Цитат
СДРУЖЕНИЕ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОСТРАНСТВА ВИ КАНИ НА ФИЛМОВА ПРОЖЕКЦИЯ:
Future Shorts Февруари 2010*
Програма OPPOSITES ATTRACT / ПРОТИВОПОЛОЖНОСТИТЕ СЕ ПРИВЛИЧАТ* Мъж се
нуждае от жена. Изток се нуждае от Запад. Стар се нуждае от млад. Future
Shorts представя февруарската опияняваща колекция от късометражни филми и
музикални клипове - докосваща хармония в която противоположности се
сблъскват.

РУСЕ * 25 ФЕВРУАРИ * ЧЕТВЪРТЪК * 18:30

ЗАЛА РУСЕ * ул. Пирот 12
вход 2 лв.

Малко късно се сетих да го постна тук, но има още 45 минути за реакция Smiley
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 03, 2019, 04:33:50