Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за недвижимите имоти в Русе-цени, перспективи,строителство  (Прочетена 163172 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1279

Профил
« Отговор #15 -: ноември 06, 2007, 10:41:05 »

Благодаря за статията! Wink

Интересно и тук са споменали, че в най-напреднал стадий бил молеца на кръговото.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #16 -: ноември 07, 2007, 08:21:47 »

Тоя молец на кръговото ще влезе в историята с огромното забавяне и хилядите бюрократични пречки. Той е доказателство, че публично-частно партньорство в страна като нашата не може да съществува...
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #17 -: ноември 08, 2007, 07:37:05 »

Вярно ли е, че румънците вдигали цените на недвижимите имоти в Русе? И ако това е така, как ще коментирате отражението му върху икономическото развитие на града. Roll Eyes
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4812

Профил Ел. поща
« Отговор #18 -: ноември 08, 2007, 08:18:36 »

Сигурно си казва думата и повишеното търсене от румънска страна. Беше ми интересно да прочета наскоро, че жители на Гюргево си купували жилища за постоянно местопребиваване в Русе, а в Джурджу ходели само на работа. Интересен вариант, наистина... Roll Eyes
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3264

Профил
« Отговор #19 -: ноември 16, 2007, 09:50:16 »

сигурно са си преценили че в един момент ще си избият парите заради все още по-ниските цени в Русе  Cheesy спомням си едно мое опасение че с дигането на границата Русе може да тръгне назад. толкова се зарадвах като видях колко неправ съм бил! просто мислех че като няма граница, няма митничари, няма търговия, няма безмитни магазини и като цяло оживлението там ще спадне и хора ще останат без работа. а то....!  Grin
« Последна редакция: ноември 16, 2007, 09:51:48 от rosen_linov » Активен

Във форума се ражда истината.
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: ноември 24, 2007, 09:57:41 »

Покупко-продажбите на имоти в Русе продължават да са значително повече, отколкото тези в Бургас. Това може да се провери в сайта на агенцията по вписванията по тримесечия. Давате на Sheet 1.

http://registryagency.bg/bg/AboutUs/Statistics/2007/2007.html

Интересното, е че през периода Юли-Септември в Русе има почти 2 пъти повече покупко-продажби от Бургас. В Плевен също се сключват доста сделки.
Ако се направи едно изчисление сделки/на човек от населението, ще се установи че в Русе и Плевен има значително повече сделки, отколкото в сочените за фаворити на пазара на имоти София, Пловдив, Варна и Бургас. Това ли наричат от Капитал "събуждане". Според мен е по-скоро "бум", както родните журналисти обичат да се изразяват. Крайно време е спекулативните митовете на пазара на недвижимости да се разбият.

Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: ноември 26, 2007, 01:18:45 »

Тия данни е малко рисковано човек да ги коментира еднозначно. Примерно в Бургас има страшно много дарения това тримесечие, квото и да означава това.  Roll Eyes
Ако разгледате данните назад, ще видите че от 2006 година досега, Русе и Бургас, че и Плевен, имат сходни данни за активности с недвижими имоти. Даже миналата година Русе по-категорично е превъзхождал Бургас. За мен по странно е, че Плевен е в тази тройка.
А освен това за тримесечието Април-Юни на 2007, в Никопол има продажби като бройка в размер на 40-50 % от броя в Русе или Бургас...хм
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: ноември 29, 2007, 01:22:58 »

някой може ли да ми каже колко струва квадратния метър във възраждане примерно в блокове като бисер и кристал, където има парно и изглед към Дунава и си е баш в парка
Активен

mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #23 -: декември 30, 2007, 10:27:35 »

Цените на имотите и през следващата година разбрах че ще скачат ... някой може  ли да потвърди

Питам щот си имам и аз имотче  Cheesy
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: декември 31, 2007, 08:14:20 »

ами аз не се занимавам с това но в следствие на всичката информация която блика от медиите мога да потвърдя. тази година няма място в България където цените да са паднали а средният им ръст за цялата страна е около 30%, което е рекордно за Европа. така че не виждам причина да спрат да се качват. може би просто ще става с по-бавни темпове. това което очаквам да поскъпне с по голям процент е земята.
Активен

Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: януари 14, 2008, 07:10:27 »

Интересни тенденции намерих в последния брой на в. Капитал....Русе е един от 5-те града с най-много издадени разрешителни за строеж. Мисля, че досега не е влизал в Топ 5. Интересни тенденции има в цените на имотите...Годишната промяна в % на цените на жилищата е меко казано стряскаща, спрямо всички останали градове.

Capital.jpg
Тема за недвижимите имоти в Русе-цени, перспективи,строителство
* Capital.jpg (340.54 KB, 1018x830 - видяно 1284 пъти.)
Активен
brani_82
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« Отговор #26 -: януари 14, 2008, 04:41:27 »

Определено цените на имотите в Русе са в невиждан подем!Чудя се,обаче как хората си купуват имоти при тези цени?Със сигурност банките след година две ще станат собственици на много имоти поради лоши кредити Angry
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: януари 14, 2008, 06:27:54 »

Купуват и още как. Колкото повече поскъпват, толкова повече купуват. Според Агенцията по вписванията, на годишна база има над 30% ръст в броя на сделките. Банките ще станат собственици на имоти, но не на толкова много, защото българинът е готов на всичко за да запази жилището си. Народо-психология.
Активен
valentino
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 29

Профил Ел. поща
« Отговор #28 -: януари 19, 2008, 04:28:01 »

Искам само да споделя с Вас още един факт за засиленият инвеститорски интерес в строителството, а именно първата копка на 14 етажен жилищен блок, заедно с магазини и офиси, на мястото на "Оцетената" фабрика (близо до Практикер).
Активен
ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 548

Профил
« Отговор #29 -: януари 19, 2008, 04:31:40 »

Не че е кой знае колко висок ама ако е вярно май е най високата сграда от новото строителство. Има ли вече проект и снимки.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 08, 2021, 05:35:29