Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: търся спешно  (Прочетена 12523 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sparc
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 19

Профил Ел. поща
« -: август 27, 2007, 11:23:19 »

ако може някои да ми даде информация дали някаде по центъра  има магазин които се дава под наем,голям около 20-25 кв.м и наема му да е около 450 евро ако някой ми помогне щте му бъда аадски благодарен.мерси предварително  N Wink

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: август 28, 2007, 11:06:06 »

Вестник "Русенски имоти" Smiley
Активен
sparc
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 19

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: август 28, 2007, 01:31:38 »

Wink
Активен
oprev
bulgarianight.com
Administrator
Jr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 89

301910591
Профил WWW
« Отговор #3 -: август 28, 2007, 07:24:44 »

хе-хе  Grin
Активен
gor4ew
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: януари 29, 2008, 01:17:39 »

спешно ме интересува !!!! как са се променили старите телефонни номера.....?
например.....082  821755 се променя на 082..........
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: януари 29, 2008, 01:42:42 »

Не е задължително. Преди време имаше автоматичен номер на който можеше да се проверява новия номер, но не знам дали все още работи.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #6 -: януари 29, 2008, 03:33:55 »

821755 не се променя на нищо, освен ако самият абонат не е искал такава промяна или не е сменил оператора. Това е номер от цифровата централа и не подлежи на промяна.
Иначе ползвай онлайн справочника на БТК по имена и адрес. Можеш да намериш номера на човека, който търсиш.
Активен
lidia
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: септември 30, 2008, 07:37:54 »

Здравейте.
  Спешно търся информация за Румъния.Ето за какво става въпрос.

''След няколко дни заминавам за Румъния и се изправих пред непредвиден проблем - нито една от банките в Бургас не работи с леи, а по чейндж-бюрата няма. Ще трябва да се оправям на място. Случвало ли ти се е да ползваш българска карта на румънски банкомат и ако да, знаеш ли как се смята курса? Изобщо, имаш ли представа от стандарта, цените в ресторантите, колко е едно кафе примерно? Знам че входовете на музеите са 12-15 леи, но от това картината не ми става по-ясна.''

Стана ми неудобно,че съм на 2 километра от Румъния,а не знам нищо за живота там.Ако някой може да отговори на това писмо ще му бъда много благодарна. Smiley
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: септември 30, 2008, 09:02:20 »

Всички кредитни карти работят в Румъния, visa electron също работи на някои места. За нормална дебитна карта, трябва да се попита издателят дали работи извън България. Мисля, че дебитна карта на която са написани имената на собственика на кирилица не работят извън страната, но това е само предположение, не съм тествал. Курса се смята по курса на банките, лев-евро, евро-лея ... може би е малко набутващо Smiley Нормално е една лея да струва около 0.55-0.57 лв. максимум.
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1165

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #9 -: септември 30, 2008, 10:05:37 »

С нормална дебитна карта, Маестро, съм купувал бензин из балканите към Карансебеш още 2002 година. Не бих вземал никакви Леи през граница. С Маестрото спираш на първия банкомат и си теглиш парите. Ако ти останат Леи, си ги наливаш в бензин или дизел на излизане.
Ако се опасяваш да не би курсът да е по-лош от в някое чейндж бюро в БГ - не се опасявай. По-добър ще е. Още повече, че румънците имат плаваща, а не като Лева, фиксирана към DM, валута и може да стане така, че след 4-5 дена, като бъде направена сметката, да си взел(а) повече за левовете си, макар и със стотинки. Така става почти винаги с тези валути.

За кредитните карти и Румъния. На някои места румънците искат да си имаш и PIN-а на кредитната си карта за да можеш да платиш. Искали са ми. Затова - спокойно с дебитната (Маестро). Най-добре е.

Ако искаш да видиш какъв е, аджеба, курсът, не питай тук и там, ами потърси в Гугъл currency converter. Има поне десетина за по 150 - 160 световни валути. С по три знака след запетаята изчисляват. Ако не вярваш на първия, сравни с втория и т.н. Ама там грешка няма. Успех.
« Последна редакция: септември 30, 2008, 10:14:34 от Pfote2 » Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: септември 30, 2008, 10:17:28 »

Цените са подобни на тези в България. От това, което знам по пътя-транзит поне. Изненади няма да имаш. Най-много нещо да е минимално по-евтино. Все пак България е страната с неестествено прескъпата валута. И докато същата е такава - си добре.
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: септември 30, 2008, 10:23:33 »

А защо ли на моите две български дебитни карти имената ми са на латиница - Райффайзен и Уникредит, двете в София?
Самата кирилица, дори и да я има, не би трябвало да бъде проблем, защото не се пише нищо на ръка. За всеки случай бих послушал съвета на колегата по-горе и бих питал първо собствената си банка. Може и по телефона.
А тегленето с кредитна карта на пари от банкомат е скъпо удоволствие. Много скъпо. От 5% до 20% може да струва. Затова само с Маестро. Горницата, която се добавя при теглене на пари с Маестро я удържа твоята банка, за нея си. Румънците не вземат нищо.
Активен
lidia
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил Ел. поща
« Отговор #12 -: септември 30, 2008, 10:40:14 »

Благодаря ви много за отзивчивостта. SmileyИзпратих мненията ви на моята позната от Бургас и тя остана много доволна.
  Приятна вечер на всички.
Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: октомври 01, 2008, 10:43:58 »

Късно виждам темата, може би жената от Бургас вече е заминала. Но аз бих направил друго. В Русе във всички чейндж-бюра, поне по центъра, продават леи. Така че ако пътувах от Бургас, бих спрял в Русе и бих си купил леи от някое бюро. За дебитните карти - верно ли, че може с дебитната карта, дето например ти превеждат заплатата, да теглиш от банкомат в Румъния? Не съм пробвал.

Само съм ей-това тук бих изказал съмнение:

Цените са подобни на тези в България. От това, което знам по пътя-транзит поне. Изненади няма да имаш. Най-много нещо да е минимално по-евтино.

Ми аз като ходих в Румъния, нищо не беше по-евтино, а всичко е по-скъпо с 30-50%. Специално пък кафето е няколко пъти по-скъпо дори - май че е между 5 и 8 леи, т.е. 3-5 лв.
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: октомври 01, 2008, 01:41:14 »

С всяка карта, на която пише Maestro и/или EC (от Euro Cheque - еврочековете ги имаше до преди десетина години и като се издадеше чек се потвърждаваше с картата, названието остана), могат да се теглят пари от автомат, на който има знак Maestro и EC.
Това е, ако няма някаква българска измислица-ограничение в банковото дело. Такива има и до момента и не ми се изброяват. Затова е добре да се обади човек на банката си още докато е в България.
Ето две карти - немска и българска - и с двете се теглят пари и в Тасмания, и в Хонолулу, и в Букурещ.
Всички са виждали карти. Идеята беше да се покаже, че няма разлика между чужбина и България. Българската карта специално съм я пробвал в Германия да тегля пари от банкомат и да плащам в магазин. Издаващата банка не е наложила никакви ограничения, но за всеки случай се обадете на кредитния си институт. За немската е ясно. Тя не разграничава чужбина/нечужбина.

Karti.jpg
търся спешно
* Karti.jpg (162.73 KB, 502x635 - видяно 993 пъти.)
« Последна редакция: октомври 01, 2008, 01:45:21 от Pfote2 » Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.071 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 21, 2019, 07:52:09