Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Феноменът "Агенция за недвижими имоти"  (Прочетена 50479 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #60 -: април 07, 2009, 10:24:01 »

ADD,видях мнението за селата 4е трябва да се карат децата на у4илище. Има два вида села с у4илище и без у4илище ! Тези без у4илище са много хубави за съботни разходки сред природата но през седмицата са мъртви !Аз съм от село на 15 км от Русе в посока Виена,с природа на Дунава с у4илище и редовен транспорт до Русе. 4исто българско с 900 къщи ,където децата не ги 4акат след у4илище ,а те сами си ходят до там и обратно ! Ако си българка ,може и да полу4иш разрешително за заселване   ,проблема ,4е не останаха празни къщи Smiley.текста беше побликуван с любезното съдеиствие на кметство Пиргово Cheesy
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #61 -: юли 17, 2009, 03:53:10 »

http://www.ruseinfo.net/news_64911.html

Този що не си ... полее цветята (примерно). Ще хване вестника, ще намери някаква обява на частно лице и опаа, това е достойно да прибере 6% (!!!) от цената на имота Roll Eyes Да взема и аз да разлистя вестниците... Имали база данни, ХАХА. Май го е яд, понеже тук брокерите не са най-богатите хора, както казва, че са в Америка. КЪРЛЕЖИ.  Evil После що ви мразят хората.
Активен
СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #62 -: юли 20, 2009, 02:22:47 »

Мъж заплашва да се самоубие в Русе, ако общината не му даде жилище. По-интересно ми е къде е този кран в Родина
Активен
di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 704

Профил
« Отговор #63 -: юли 20, 2009, 05:35:30 »

Тези кранове от статията може и да не са от Русе. Крана е на строежа на ,,Теодора,,
тук има снимки-http://news.ruse24.bg/101142.html
« Последна редакция: юли 20, 2009, 05:38:26 от di4ko » Активен

СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #64 -: юли 21, 2009, 01:47:15 »

Предположих, че може да е на "Теодора", тъй като няма къде другаде в Родина, но си мислех, че са го махнали вече.
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #65 -: юли 21, 2009, 04:46:29 »

Гледах го по късните новини по БТВ. Разигравал е театрото си пред очите на двете си деца...  Roll Eyes
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Kaloyan
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« Отговор #66 -: юли 26, 2009, 02:26:51 »

http://www.ruseinfo.net/news_64911.html

Този що не си ... полее цветята (примерно). Ще хване вестника, ще намери някаква обява на частно лице и опаа, това е достойно да прибере 6% (!!!) от цената на имота Roll Eyes Да взема и аз да разлистя вестниците... Имали база данни, ХАХА. Май го е яд, понеже тук брокерите не са най-богатите хора, както казва, че са в Америка. КЪРЛЕЖИ.  Evil После що ви мразят хората.

Марин Гюрчев е ххх. Навсякъде по света доверието е в основата на капитализма Wink Подобни глупости като "не му е работа да знае" и липса на прозрачност е типично точно  за тарикатите, към които изглежда че принадлежи и Марин Гюрчев. Егати и "браншовата организация" на която подобен ххх и е шеф Wink
« Последна редакция: юли 27, 2009, 01:41:18 от SW2FL » Активен
Kaloyan
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« Отговор #67 -: юли 26, 2009, 02:33:33 »

Значи тези глупости за закритите агенции ги разпространява "асоциацията", или по-скоро Гюрчев, който иска да се покаже като един от големите, или по-големите, и по-важните Wink Тъпо е, че агенцията на Гюрчев е ЕТ (http://www.fokus.bg/firms_list.php?cat=120551), при положение че много от по-малките са ООД и ЕООД Wink Иначе, както виждате от материяла от Имот.бг още март месец ги е разказвал тези неща за фирмите с малките комисионни.

http://www.imot.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=4&leftmenu=1&act=30&f1=2009&f2=03
Активен
add
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 56

Профил
« Отговор #68 -: юли 27, 2009, 01:28:45 »

Eeeee това беше грубо....гъз ....гъз...разбрахме...но за информация това ,че е ЕТ една фирмата  не означа, че няма обороти и печалби.
Активен
Nija
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил Ел. поща
« Отговор #69 -: септември 20, 2009, 02:21:12 »

Аз искам да задам следния въпрос -след продължително търсене на квартира без посредник, се наложи по спешност вече да се обърна към споменатите вече агенции. Те публикуват обяви във вестниците (често без да обявят, че става въпрос за агенция)...пари да имаш да въртиш телефони само!!! Както и да е, обявеният наем, например от 100лв. се утроява заради агенциите: 100лв за собственик, 100лв. депозит, 100лв за агенцията. Отначало категорично не исках да давам такава първоначална такса, но като понапредна времето и се оказа, че нямам много варианти, започнах да звъня и на агенции. Това, което обаче ме остави в недоумение, беше следното: едно, че често попадах на откровенно груби служители ("Обадете се по-късно, сега съм заета"...и това в 10,30 сутринта в работен ден!!!) и второ, че след като показвах категоричното си желание да видя въпросната квартира...всичко свършваше дотам! В единия случай се оказа, че "посредникът е извън града, той ще ви се обади" (той изобщо не ми се обади); във втория случай не можели да намерят собственика -"вероятно е извън града" (?!!!?), а в третия ...ми разясниха, че в иначе обявената като самостоятелна квартира ...щял да се появява за по 4-5 дни някакъв мъж, "ама това да не ме безспокои" (при положение, че аз самата седя 12 дена в месеца в Русе).
В резултат, у мен остана твърдото необяснимо чувство, че има някаква шашма с тия агенции. Че нали един наем ще остане за тях, защо по дяволите ме мотаят така? Някой имали идея за какво става въпрос?...
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2072

Профил
« Отговор #70 -: септември 24, 2009, 02:54:41 »

В повечето агенции брокерите нямат сделки,особено при сегашното състояние на пазара.Така че,в момента хората,които работят това нещо,в основната си маса не разчитат на доходи от там.Това неминуемо снижава и качеството на обслужването.А повечето собственици чакат с месеци някой да им наеме апартаментите и е напълно нормално примерно в дадения момент да отсъстват от града.
Според мен няма никаква шашма,просто зле организиран бизнес и демотивирани служители.
Активен
add
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #71 -: февруари 02, 2010, 08:20:54 »

Феноменът " Агенция за недвижими имоти " си е обикновен феномен като всеки друг например може да напишем "Феноменът магазини за хранителни стоки" , "феноменът шивашки фирми " феноменът  фирма за реклама " и т.н и т.н ...нищо по-различно от всеки друг бизнес в България . Има всякакви и добри и не чак толкова и такива,които са много зле. Както си избира човек къде да отиде да пазарува , или да хапне , така трябва и да си избира Агенцията , трябва да се мисли и преценява . С риск да бъда линчувана тука  и гледайки от моята си камбанария  ми се иска да отворя тема "феноменът клиент в агенция за недвижими имоти " .Защото незнам има ли друг бизнес ,където можеш да влезеш да си напазаруваш , виждайки кое колкото ти струва и да се опиташ да измамиш и да прескочиш касата на изхода , да оплуеш магазина и стоката в него  , но в същото време си напълнил количката със стока и не я пускаш .Знам някой ще каже , ама много пари вземате ....много, малко това струва толкова, сам си прецаняваш ако смяташ ,че не си струва ,не ползвай Агенция просто е ...Ние българите много обичаме да правим сметка на парите на другия и на работата му ...но нека бъде , не само на другите , нека погледнем и себе си ...
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1035

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #72 -: февруари 02, 2010, 11:07:05 »

Не е точно така, да се сетим колко агенции се нароиха преди 2 години. Отива клиент в агенция вижда какви "добри" специалисти работят там и си казва, абе аз по ли съм тъп от тях .. и си прави агенция. Познайте колко това е агенция и каква работа върши. Поради тази и още една причина, агенциите са на толкова ниско ниво в очите на клиентите си. Другата причина е, че самите агенции вместо да си органзират бранша и да си спазват едни правила, които може и да не са написани никъде но са ръководещи, гледат как да се "изклатят" една друга! Не мислете, че това не се забелязва от клиентите. Докато това продължава, агенциите за недвижими имоти ще бъдат на дъното на ценностната система от фирми за един клиент!
Активен
add
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #73 -: февруари 02, 2010, 11:17:51 »

Това е свободния пазар, как да го организираш , все едно да кажеш защо бакалийте не се организират ,ами едни продават стоки с изтекъл срок на годност едни по-ефтино ,други по-скъпо .Аз много бих искала да има Лицензи за агенцийте за недвижими имоти  и за брокери също , но не лиценз , който да означава да си платиш опредлена такса , а да си минал обучение ,да си  покрил определени критерии.
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1035

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #74 -: февруари 02, 2010, 11:58:18 »

Ние пак бъркаме свободния пазар със свободията! В свободния пазар има точни и ясни правила, които ако не се спазват - изхвръкваш от там, нищо че му се вика свободен. Така, че това все още да няма ясна и точна организация е единствено заради нежеланието на самите агенции. Защото така е по лесно, така може да отмъкваш оферти от колегите си, може да говориш глупости на клиентите безнаказано, може да крадеш клиенти от колегите, също съвсем безнаказано .. какъв е смисъла да се правят правила ... Тук все още важи закона на джунглата! Който е по нахален, които е по силен, които е по хитър. Макар, че се забелязват зародишни наченки на накои агенции да си организират бизнеса, което е страхотно, проблема е, че това не са така наричащите себе си "големи" агенции.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 07, 2021, 10:21:38