Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Феноменът "Агенция за недвижими имоти"  (Прочетена 50480 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
add
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 56

Профил
« Отговор #15 -: януари 06, 2009, 02:50:39 »

В Google всичко пише....
Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #16 -: януари 06, 2009, 03:03:07 »

Личното ми мнение - не ангажирам никого с него - е, че агенциите за недвижими имоти в България са непрофесионални, некоректни, некадърни и не ставащи за нищо. Никога не ги интересува какво наистина иска клиента, а единственото, което ги интересува е как да приберат комисионната си. Не се притесняват да лъжат най-безобразно, нямат представа какво точно продават, в 99% от случаите не са изобщо виждали имота, който продават и не знаят дори къде се намира - поне в София е така. В Русе като по-малък град може да е различно, поне да са си видяли имотите. Но са също толкова непрофесионални. Не заслужват абсолютно никакво възнаграждение за "работата" си, а комисионните в размер на 2,5 до 3% от цената на имота са абсолютно нереални и нелепи за България.

Сорри, но напълно подкрепям мненията на Опрев. Това са едни пладнешки обирджии, жалко за хората, които им се връзват и им плащат пари на вятъра. Да не говорим колко алчни, неграмотни и невежи са брокерите. Съжалявам, че сигурно ще ви се стори прекалено крайно, но е факт.

Ако има брокери във форума - моля за извинение, нямам тях предвид Cheesy Изключения сигурно има, само че не съм ги виждал:)
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1279

Профил
« Отговор #17 -: януари 06, 2009, 03:53:42 »

Офф, и да си брокер в днешно време си е един истински add Wink
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1035

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #18 -: януари 06, 2009, 04:20:30 »

Проблема не е в брокерите, те правят това което им кажат по висшестоящите. Докато шефовете на агенции са заинтересовани само от това, колко да им е голям комисиона и каква кола да карат, няма да се промени негативното мнение на хората към агенциите. Когато почнат да се занимават с това, с което трябва, а не с всичко друго, тогава евентуално, може би, след време ... ще започне да се подобрява имиджа им ... евентуално, защото имидж развалян 15 години, не може да се оправи за 1.
Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #19 -: януари 06, 2009, 04:36:26 »

Eто тука Митака е дал един линк преди бая време -
http://capital.bg/show.php?storyid=570633

Може да видите коментарите на хората отдолу, това дето аз го писах е направо нищо по сравнение с техните мнения Cheesy

За да мислят всички така, явно има основание. Нищо, то сега доста ще намалеят брокерите, пък и агенциите.
Активен
oprev
bulgarianight.com
Administrator
Jr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 89

301910591
Профил WWW
« Отговор #20 -: януари 06, 2009, 04:47:42 »

Проблема не е в брокерите, те правят това което им кажат по висшестоящите.

абе трудно ще се съглася .... нали знаеш колко от тях знаят какво е да си истински "Брокер на недвижими имоти"

и като вземем факта че Бай Петран дето има мандра на село не му струва много да отвори един офис в града с табела "Недвижими имоти", и да сложи щерка си за """""""брокер"""""""
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: януари 06, 2009, 05:01:25 »

Е да де Smiley проблема е в управлението Smiley
Активен
add
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: януари 06, 2009, 05:11:41 »

Истината е някъде по средата незнам защо всички сте толкова крайни....работила съм и с брокери който са срам за професията, но и с много добри и отговорни хора ...пък тези приказки за висестоящите и че проблема е само в ръководството /това може да го каже само някой, който никога не управлявал хора освен себе си евентуално/ много мога да споря ....но май няма смисъл ...
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #23 -: януари 06, 2009, 05:35:05 »

Хората много отдавна са го казали: "Рибата се вмирисва откъм главата", Може ли някои да оспори това? И какъв ръководител си, ако държиш некадърни брокери на работа? И какъв пример даваш на хората които ръководиш, когато идваш на работа в 11 и си тръгваш в 3? Хайде да не изкарваме брокерите виновни за лошия имидж!
Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #24 -: януари 06, 2009, 06:29:59 »

SW2FL,
и брокерите, и шефовете им - са един дол дренки. Опрев мисля, е прав във всичко. А ако работата в една фирма не върви, разбира се, че виновно за това е ръководството. В една друга тема съм писал по въпроса Smiley Но при агенциите за недвижими имоти има наистина перфектното съчетание, че нито ръководството, нито служителите ги бива за нещо Cheesy Cheesy
Активен
bobiana
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« Отговор #25 -: януари 07, 2009, 02:15:58 »

тези приказки за висестоящите и че проблема е само в ръководството /това може да го каже само някой, който никога не управлявал хора освен себе си евентуално/ много мога да споря ....но май няма смисъл ...

add, ще ме извиняваш, обаче никак не мога да се съглася с това ти изявление. В тази връзка ще дам един пример от японския мениджмънт: питат един японски мениджър при какви положения ще уволни един служител. Той отговаря, че за да се стигне до уволнение на кадри мениджърът трябва да е направил толкова много грешки, че трябва сам да си подаде оставката. Ако можеш да ми дадеш един пример от българската реалност, в който шеф да поеме каквато и да било отговорност за глупостите на подчинените си...

А по повод агенциите за недвижими имоти... Имала съм малко вземане-даване с такива посредници и отговорно мога да заявя, че който успее да ги заобиколи само ще спечели от това. Това, което предлагат болшинството от агенцийките, които спамят пазара на недвижимите имоти (не само в Русе) си е чиста проба наглост и безочие. Вместо да предлагат истинска услуга, те карат хората да плащат луди пари за информация, която рядко е реална;  гледат да пробутат каквото там им се намира без изобщо да се замислят какво му трябва на клиента и какво е най-доброто за него, раздувайки цените на имотите (и на услугите си!) до небето. Тези правила са натворени точно от собствениците на въпросните агенцийки, не са им виновни брокерите, това са масовите правила за поведение в бранша. Седят си собствениците - мениджъри във офисите и офисчетата си и плетат мрежи и за собствениците на имотите, и за потенциалните купувачи/наематели. И който се хване с такъв "посредник", и Господ не може да му помогне.
 И най-пресния русенски пример: каква е тая глупост, ако си търсиш квартира чрез посредник, той ти взема комисион в размер на цената на един наем. Триста лева ти е наема - триста ти вземат, шестстотин - 600?! Аз все си мислех, че те трябва да те таксуват за някаква услуга, пък излиза, че си изчисляват цената според финансовите ти възможности: ако имаш пари да плащаш 600лв наем, значи имаш да дадеш 600 и на агенцията, защо да не ти ги вземат.
 Не мога да твърдя, че "всички са маскари", по простата причина че не съм имала вземане-даване със всички. Обаче и един повърхностен поглед върху пазара стига за да си дадеш сметка за какъв хаос става въпрос.
« Последна редакция: януари 07, 2009, 02:19:28 от bobiana » Активен
oprev
bulgarianight.com
Administrator
Jr. Member
Неактивен Неактивен

301910591
Профил WWW
« Отговор #26 -: януари 08, 2009, 02:15:36 »

прясно прясно .... това с наемите май е само в Русе. Преди 1 месец един приятел си взе квартира в София за 400лв. ... от агенцията обаче му взимат половината само .... не целия наем .... което е пак по добре.

Но като цяло всички дерат кожи ... а единственото което правят е да четат вестници
Активен
add
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: януари 08, 2009, 02:25:55 »

Относно наемите , само в Русе се плаща комисион в размер на един наем от наемателя ,в другите градве , се разделя по равно между наемател и наемодател. Прихода за кантората пак си е един наем.
Активен
oprev
bulgarianight.com
Administrator
Jr. Member
Неактивен Неактивен

301910591
Профил WWW
« Отговор #28 -: януари 08, 2009, 04:22:48 »

което пак е много бе ..... бахти гладните/наглите хлебарки ...
Активен
add
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: януари 08, 2009, 05:17:15 »

Всеки има право на избор.....да ползва услуги или не....всички клиенти предварително се информират какво ще им струва ако се стигне до сделка ииии  е малко тъпо да кажеш ок работете за мен .....пък после  оооооооо  ама аз трябва и да платя  всеизвестно е, че българина не обича да плаща за услуги /говоря за качествено свършена работа/ .И какво означава да заобиколиш агенция .....да влезеш кантората да ангажираш хора да работят за теб , да те разкарват с месеци из града да си избираш имот .....докато разбереш точно какво искаш, да ти направят юридическа консултация и счетоводна /за който агенцията плаща месечно обслужване / да ти уредят кредит от банка , която е подходяща за теб, да ти подготвят всички документи за банката и за нотариално изповядване ....иииии т.н и т.н а ти след всичко това да се скатаеш и да заобиколиш агенцията и да направиш сделката зад гърба и......и кой е хлебарката тогава .Такива опити за измама съм виждала и от продавачи и от купувачи , че аз се чудя как има още хора дето рискуват да провят сделки без  агенция за недвижими имоти .....а коя да изберете от всички ....всеки сам си решава и си носи отговорност...
На вас ви се струват много високи комисионите които се плащат .....повярвайте всичко е съизмеримо , а напрежението и отговорноста , стреса от работа с хора /всякакви/  ....ееее така между другото
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)

Google e прегледал тази страница март 18, 2021, 11:13:45