Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВЕЧЕ ИМА СУШИ БАР В РУСЕ  (Прочетена 23331 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
alegra
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« -: май 06, 2008, 11:12:32 »

Най-накрая суши бара отвори.При това предлагат един много добър асортимент от видовете суши.Аз съм голяма почитателка на този вид кухня и до сега винаги когато съм имала работа до София съм използвала намалението и да похапна,та сега съм много щастлива,че вече си имаме и в Русе.За тези от вас които си мислят,че тази храна не е за тях има и достатъчно обширна европейска и бг кухня.Цените са съвсем нормални,а на сушито са направо евтини сравнение с тези в София.Обстановката много ми хареса,абе с две думи които иска да опита нещто по- различно или да посети ново заведение да иде да види.Мисля,че повечето хора ще останат много доволни.Намира се на ул.Александровска 71,вратата му е точно до тази на магазин Хронос и се казва Тokio inc.

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #1 -: май 06, 2008, 11:29:26 »

Grin Cheesy Тръгвам утре на суши Бар Smiley
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4686

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: май 07, 2008, 07:13:35 »

OFFTOPIC

Добре дошла на alegra във форума! Да пише по-често и активно да участва в дискусиите, защото въобще дамите тук са доста дефицитни... Kiss Smiley
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #3 -: май 07, 2008, 10:07:28 »

alegra, форумджийка ли си или само правиш реклама на заведението? Smiley Че това с точния адрес с номера малко подозрително ми беше Cheesy
Но ако си обикновена посетителка - добре дошла Smiley
Активен
alegra
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« Отговор #4 -: май 07, 2008, 11:23:46 »

Ако трябва да съм честна не съм много активна форумджика Smiley,но за това пак съм наистина голям фен на суши,за това си и позволих да пиша тук,а иначе редовно се информирам от този форум.А и хубавите неща трябва да се рекламират-така мисля аз  Smiley.Все пак благодаря за посрещането,обещавам да пиша тук по-често.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #5 -: май 07, 2008, 11:28:57 »

Така е по-добре Smiley
Ех, ще вземеш да ме накараш от любопитство да отида да го пробвам това суши
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2115

Профил WWW
« Отговор #6 -: май 07, 2008, 11:56:42 »

И аз съм фен, откакто преди година-две ходих в Библиотеката. След това чат-пат ходим по суши барове тука в София. Много ми допада честно казано, хубаво суши с авокадо, ориз и риба...заедно с тяхната странна японска салата и уасаби разбира се. Уасабито е нещо брутално, най-лютото нещо, което съм ял, същевременно за разлика от черният пипер или лютите чушки когато се излютиш, много бързо преминава. Така и не съм се престрашил да им пия от ракията още, но скоро ще се пробвам Smiley Иначе в Пикадили се опитваха да продават готови суши-та и едни китове за приготвяне, ама не става. Поне уасаби човек може да си вземе оттам, в МЕТРО например няма. Абе като цяло съм фен на японската кухня. Странно, че в България е толкова скъпо, в нормалните държави въобще не е така.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: май 11, 2008, 02:03:26 »

Ето, впрочем, и една снимчица от фасадата на суши-бара - съжалявам, че е нощна, но само тогава мога да снимам, на връщане от работа...

А иначе въобще не съм привърженик на чуждестранната кухня. Всякакви по-близки или далечни екзотики и чудесии са ми по принцип чужди и далечни на интересите и вкуса, защото като българин обичам и уважавам основно българската кухня. Която, впрочем, е толкова богата и хармонична, че ако добре я познавахме, нямаше да се кланяме на китайски, японски, турски или руски заведения, нито пък децата ни щяха да се тъпчат с миризливите пау-чита (понякога, впрочем, приготвени от продукти със съмнително качество...). В това отношение нагласата ми е като на Алеко от хубавия му пътепис "Какво? Швейцария ли?...", само че прехвърлена върху кулинарната област:

"Погледнете сега!... В този момент ще въздъхне ли някой за Тирол и Швейцария, че да го цапна по устата!... Господааа! Гледайте бе, гледайте хубости, гледайте чудеса..."

Та си мисля, че ще е радостен за мен денят, в който в Русе ще отвори врати един български ресторант - не като национална принадлежност на собствениците си, разбира се, а като кулинарен "репертоар". И то строго специализиран, както китайските и други чуждоземски заведения - не нещичко традиционно българско между другото (това и сега си го има в доста заведения), а изцяло основан на богатата ни и многовековна кулинарна традиция кухня. Плюс съответната интериорна обстановка, музика и даже облекло на сервитьорите - защо не? Бива ли в български град да няма специализирано заведение, което да представи на гостуващите чужденци богатството на българската кухня?! Shocked Ако се появи такъв обект в Русе, ще му бъда чест посетител, макар по принцип да не си падам по заведения - все пак поводи се намират...

Tokyoinc.JPG
ВЕЧЕ ИМА СУШИ БАР В РУСЕ
* Tokyoinc.JPG (447.67 KB, 2304x1728 - видяно 2236 пъти.)
« Последна редакция: май 11, 2008, 02:07:12 от Orthodox » Активен

ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 543

Профил
« Отговор #8 -: май 11, 2008, 04:39:59 »

Аз пък съм да има повече чужди ресторанти. Ако искаш ходиш,  ако не искаш не ходиш. А ако няма никъде в България китайски ресторант, до Китай ли трябва да ходим та да похапнем китайска храна.
 Да има и монголски и виетнамски и индийски и италиански и всичките там националности... Cheesy
Активен
valentino
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 29

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: май 11, 2008, 06:32:56 »

В скоро време ще имаме нов китайски ресторант - на площад "Свобода".
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #10 -: май 11, 2008, 06:34:32 »

Какво?...как там точно? Къде?
Активен
valentino
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 29

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: май 11, 2008, 06:40:33 »

Бившата механа "Боляри".
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #12 -: май 11, 2008, 06:46:19 »

Аз пък съм да има повече чужди ресторанти. Ако искаш ходиш,  ако не искаш не ходиш. А ако няма никъде в България китайски ресторант, до Китай ли трябва да ходим та да похапнем китайска храна.
 Да има и монголски и виетнамски и индийски и италиански и всичките там националности... Cheesy

А от какъв зор ти е да похапваш китайска и друга чужда храна? Huh?

От една страна, това е дразнещо чуждопоклонство (още бих го нарекъл глезотия и даже снобизъм) при положение, че не познаваме що-годе добре родната си традиционна българска кухня. Отвори някой сборник с рецепти от нашата национална кулинарна традиция и ще намериш там маса названия на храни, дето нито си ги чувал, още по-малко пък си пробвал. И като го направиш, ще останеш поразен каква вкусова хармония и финес е сътворил народът ни през вековете, а ти и представа не си имал за това...

И, от друга страна, известно е от медицината, биологията и диетологията, че храните, които са влезли в местната кулинарна традиция на един народ в продължение на векове, като правило са най-добре съответстващи на генетичните, биохимичните, метаболитните и други естествени особености на индивидите от този народ, поради многовековното взаимно влияние между хората и природата на дадена област от Земята. Просто се е получило с времето едно напасване, едно хармонизиране между хората и храната, която ядат, така че за тях тази храна е станала най-полезна и най-малко вредна. Което вече е влязло и в гените на тези хора и се предава по наследство. Затова няма никакво медико-биологично (а от моя гледна и мирогледно-ценностно) основание за консумация на чужди храни - това се прави единствено от суетния гъдел да пробваш чуждото, екзотичното. Лично аз не бих влязъл в китайски или подобен ресторант - не ме влече, чуждо ми е. Е, ако става дума за храна от близки народи и географски райони (като сръбската скара например), изглежда по-приемливо. И все пак не е някаква необходимост... Grin
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #13 -: май 11, 2008, 06:58:30 »

Е, Боляри не са точно на площада.

А иначе, аз не виждам проблем с чуждата кухня. Това е въпрос на вкус най-вече. Значи например традиционна българска кухня не е проблем човек да пробва на Чифлика например. Никой никъде не кара никого да яде нещо определено. Но пък ограничаването на избора с аргументи от сорта на "захвърляме традиционното" не са състоятелни. Едно от хубавите неща на глобализацията е че имаш достъп до културата и дори кухнята на други народи и в това не виждам нищо лошо. В един по-хубав свят нямаше да има глупави политици и държави, които изкуствено изолират хората едни от други. Човечеството се състои от един и същ биологичен вид а разни желаещи власт тъпанари пробутват национализма, промивайки главите на хората че едва ли не във всяка държава живее друг биологичен вид, много жалко и много загиващо.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: май 11, 2008, 07:15:12 »

Макар че това е отклонение на темата към офтопик, ще си позволя да възразя на това представяне на национализма в отрицателна светлина. Иронията с "другия биологичен вид" е абсолютно неуместна, защото се основава на едно неправилна представа за съдържанието и смисъла на национализма. Въпреки сходното звучене, той не е нацизъм, нито пък шовинизъм, още по-малко пък ксенофобия - национализмът си е просто синоним на родолюбие, патриотизъм - естествена привързаност към своя народ и Отечество, както човек го има към родителите си. Това никъде по света не се възприема като лошо, срамно или неморално, а напротив - като нещо от само себе си разбиращо се и заслужаващо уважение. Ако някой тук смята привързаността на българина към България и народа й за нещо отрицателно - нека да го каже... Аз пък казвам без колебание - да, националист съм по убеждение, обичам народа и страната си със всичките им плюсове и минуси, затова в предпочитанията си винаги слагам българското (не лошотиите и недостатъците ни, разбира се) на първо място в предпочитанията си при равни или почти равни други условия. И смятам, че така постъпват гражданите на всички силни, успяващи и уважавани държави по света. И не зная дали китайците имат такъв афинитет към българска храна (надали има там и български ресторанти, впрочем...), обаче българинът дъвче тяхната в съответните заведения. Като ще има взаимно проникване с други народи и култури - нека да е равнопоставено...

Колкото до глобализацията - тя си има своите минуси, и то не дребни и несъществени, както и розата не е без бодли... Но това е друга и много обширна тема, която, струва ми се, излиза от рамките на нашия форум...
Активен

Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 24 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница януари 19, 2020, 08:26:01