Страници: 1 [2] 3 4 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Новооткрити заведения  (Прочетена 170166 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #15 -: юни 16, 2008, 05:58:47 »

Това е точно до нас - те затова ли й правеха ремонт на тая къща. Навремето в нея живееше едно момче, с което си играехме като малки. Уличката се казва Олимпи Панов.
Активен

Във форума се ражда истината.
MARY
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« Отговор #16 -: юни 19, 2008, 03:09:34 »

Koi e nai-dobroto zavedenie sega v Ruse?
Активен
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #17 -: юни 19, 2008, 03:43:51 »

Офф: Добре дошла във форума и се надявам да пишеш по-често в дискусиите  Smiley Само те моля да спазваш едно от правилата тук - да се пише на кирилица. Край на офтопика  Smiley
Активен

mariobi
mario
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил Ел. поща
« Отговор #18 -: юни 19, 2008, 05:16:52 »

neznam dali znaete za raboteshtiqt uspeshno piqno bar avantgart?vsqka vecher ima karaoke i si izkarvam chudesno!a v restoranta si hapvam pri gotvacha mario!struva si da se vidi!kazvat che bilo na mqstoto na starite gradski toaletni na burdo,i kakvo ot tova?
Активен

zdraveite!
denko
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 47

Профил
« Отговор #19 -: юни 19, 2008, 05:29:43 »

MARY, mariobi, моля ви да си редактирате мненията и да ги напишете на кирилица.  Ако имате проблеми с настройките, можете да пуснете нова тема в "Общи приказки".

И добре дошли във форума!
« Последна редакция: юни 19, 2008, 05:32:15 от denko » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4605

Профил Ел. поща
« Отговор #20 -: юни 19, 2008, 07:21:46 »

Ха, че това с тоалетните е факт и при заведението до Вазата, и при новия Дунавски кът - всичките заедно с Авангарда са построени върху бившите обществени тоалетни. Така са постигнати две неща - премахнати са старите грозни кенефи, и са използвани водопроводът и канализацията им, което е улеснило строителството на новите заведения. Практично е. А иначе - винаги се намират разни прекалено чувствителни и истерични люде, които няма да стъпят в тия заведения, защото си внушават разни глупости... Roll Eyes
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
niki67
Гост
« Отговор #21 -: юни 21, 2008, 03:11:28 »

А иначе - винаги се намират разни прекалено чувствителни и истерични люде, които няма да стъпят в тия заведения, защото си внушават разни глупости... Roll Eyes

Точно, аз съм от тези люде, затова два пъти сядахме в заведението на Вазата и аз не си поръчах абсолютно нищо Cheesy Cheesy Хем им казах на спътниците ми, че това е бивш кенеф, ама те решиха, че нищо му няма на заведението Smiley

А заведенията в Русе са много скъпи. Много, много скъпи. Като цяло, общо казано, по-скъпи са, отколкото в София. Не знам, това добре ли е, или зле - показва, че хората имат пари ли, или пък обратно - са недостъпни за доста хора? Не приемам тезата, че това е заради румънците - просто една седмица стоях, и румънци почти не видях. Преди няколко месеца имаше доста, но сега няма - явно и на тях вече им е скъпо. Като цяло с учудване видях, че Русе е станал един доста скъп град, с много високи цени на всичко по принцип, включително и на стоките в магазините. Иначе заведенията са хубави, лъскави, много приятни. Новия "Френдли Хаус" е доста добър, само че едно кафе в него е 2 лв. И не е само това заведение, всичките и новоткрити, и старооткрити, са на доста баровски цени. Smiley
« Последна редакция: юни 21, 2008, 03:17:51 от niki67 » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #22 -: юни 22, 2008, 09:30:02 »

Абе Ники, влизай си и си консумирай спокойно, от кенефите е останал само споменът и напълно преработените водопровод и канализация, както споменах по-горе. Не мирише, уверявам те... Cheesy

А колкото до цените - май си прав. Миналата година бях за кратко в София и се изненадах от по-евтините таксита в сравнение с Русе. Вероятно си казва думата по-голямата конкуренция, както и това, че печелят от по-дълги курсове (все пак, голям град...), както търговците от оборот...
« Последна редакция: юни 22, 2008, 11:42:47 от Orthodox » Активен

niki67
Гост
« Отговор #23 -: юни 22, 2008, 11:12:54 »

E разбира се, че не мирише - то само това оставаше Cheesy ама знам ли каква е канализацията например...

Такситата да, на км цената е доста по-ниска, обаче пък софийските бакшиши са страшни мошеници, освен че са големи простаци и поне 80% от тях са си и бандити. Така че не се знае точно какво плащаш, докато таксиджиите в Русе са нормални хора и са доста по-възпитани. Аз такси в София вземам не по-често от веднъж годишно, по възможност и по-рядко Smiley.

Но цените на заведенията и на магазините в Русе са много високи. Дори и от веригите - например някои стоки в Кауфланд - Русе са по-скъпи от същите стоки в Кауфланд - София. За Билла да не говорим - такава скъпотия е в русенската Билла, че ми се уплаши окото / а уж билла на немски значи евтино/. Кръчмите също са по-скъпи от кръчми от същия клас в София. Услугите също. Отидох при един майстор на климатици за коли с наивната мисъл, че в Русе би трябвало да е по-евтино, като си мислех да си оправя климатика там. Майсторът такава цена ми каза - поне с 10% по-висока от цената на софийските майстори. И частите щяха да струват по-скъпо. Та се отказах от русенските услуги. Дойдоха и от ВиК да засичат водата и така разбрах, че кубикът струвал в Русе 1,36 и щели още да го вдигат. В София мисля, че е 1,05 - и това е по-скъпо в Русе. Явно, живеещите в Русе са големи баровци, щом ежедневно плащат такива цени за всичко Cheesy
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #24 -: юни 22, 2008, 11:47:31 »

Доколкото знам, немалка част от софийските бакшиши са мангали, което обяснява много от неприятните им черти. А от русенските таксиджии (не ми се обръща езикът да ги нарека "бакшиши") съм напълно доволен - сравнително често ползвам такси и всичко си е наред и с цената, и с обстановката в таксито, и с отношението на шофьора. По отношение на такситата Русе си е направо бял град в сравнение със София. Ами какво да кажем освен да поздравим столичани със столичното им битие... Wink Пък като си оправят и боклуците - цена няма да имат... Cheesy

Но темата е за заведенията, все пак... Embarrassed
« Последна редакция: юни 22, 2008, 01:17:45 от Orthodox » Активен

niki67
Гост
« Отговор #25 -: юни 22, 2008, 11:56:07 »

Напълно подкрепям всичко писано от теб, нали и аз това казвам. Само последно изречение офтопик - "немалка част от софийските бакшиши са мангали, което обяснява много от неприятните им черти." - казваш ти. Не е съвсем така, повечето са българи, но за съжаление с нищо не са по-хубави - просто са ужасни простаци и тъпанари.

А темата е именно за заведенията и затова коментирах цените. Но понеже никой не взема отношение, оставам с впечатлението, че за русенци тези цени са нормални. Явно ходите си, плащате си ги, не ви прави впечатление и затова и тук не ги коментирате....ако е така, евалла - значи хората в Русе са добре материално, тези цени по заведенията не са им проблем, което много, много ме радва! Дай Боже наистина да е така.

Честно казано, наистина ме шокира това, че кафето във Френдли хаус е 2 лв. В Мястото също е към 2 лв. В Пикадили е 1,60. Не помня вече къде  пих чай, който беше 1,35. Порцийка малко пилешко месце с малко картофки беше 8лв...да продължавам ли? Че това са цени почти като в Гърция, егати.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2048

Профил WWW
« Отговор #26 -: юни 22, 2008, 12:03:25 »

Ооо, в София наистина има много бакшиши-мангали. Имаше един истински бисер дето не знам откъде имаше книжка. Мустакат мазен манго. Псуваше...лелеееее ама баш като циганин. Имам предвид най-брутално...щото всяка втора дума му беше "путка майна". Престрояваше се как му дойде та се наложи няколко пъти да му правя забележка къде да кара. И понеже трябваше да влезе в локалното и да спре, това локално колко му се обяснява и не знам дали накрая разбра за какво става въпрос. Оправихме се със сочене на посоки и  "тука вляво". Ужас. И друг път съм се возил с мангали. А иначе около централна автогара и ЖП гарата една голяма част са цигани.
Активен
niki67
Гост
« Отговор #27 -: юни 22, 2008, 12:09:46 »

туй твойто пък беше супер офтопик Cheesy Cheesy я кажи за цените в Русе, как ги намираш Cheesy Cheesy че аз виж как се впечатлих, само за това говоря Cheesy Cheesy Cheesy То вместо да е по-евтино, точно обратното - бая е по-скъпо. Почти като във Варна.
 Roll Eyes Roll Eyes

Не ми е било проблем, ама просто се чудих - в Русе ли съм отишъл или на Златни пясъци Huh?
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #28 -: юни 22, 2008, 12:10:35 »

Оттам е по-добре да не се взема такси - "ОК Автотранс" и какви ли не наподобяващи големи фирми имена на фантастични цени.
Активен
niki67
Гост
« Отговор #29 -: юни 22, 2008, 12:23:12 »

А що ми правите забележки на мене, като вие се скъсвате да пишете офтопици? Темата не е за такситата в София, а за заведенията в Русе. Всички бакшиши в София са отвратителни, това го уточнихме, така е.  Cheesy А заведенията в Русе са хубави Cheesy Прави ми много добро впечатление, че вече във всички заведения в тоалетните има сапун, топла вода, хартия, и са в много добро състояние. Щото преди бяха кофти. И са безплатни почти навсякъде - освен при Вазата. Миналата година в Гърция ми направи впечатление, че са такива кенефите и се питах кога ли в България ще стане така. За радост, стана доста бързо. Дано и в другите неща бързо ги настигнем.

А пък на такситата в столицата, айде един месец никой да не им се качи и да ги видим дали пак такива ще си бъдат. То и без това смисъл никакъв няма - времето за придвижване е едно и също и с такси, и с автобус при тези задръствания. Ако можеше да се диша, с колело щеше да е най-бързо.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)

Google e прегледал тази страница април 24, 2019, 02:37:26