Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Новооткрити заведения  (Прочетена 256324 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3444

Профил
« Отговор #285 -: март 26, 2013, 08:41:09 »

Да, въпросното Joffy изглежда доста любопитно. Идеята там е за вкусен готвен обяд в делничен ден, явно. Залепили са реклами, че в неделя има големи намаления, което си означава, че ще бачка и тогава. Добра възможност и алтернатива.
Активен

Във форума се ражда истината.
martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #286 -: март 26, 2013, 11:25:09 »

не искам да обидя никого, не знам как е заведението / Джофи /, но си мисля,че мястото му изобщо не е там, поне на мен ми прилича на соц стол изваден от някой стар спомен.
Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2964

Профил Ел. поща
« Отговор #287 -: март 27, 2013, 03:37:58 »

Що така си настроен? Знаеш ли колко е лошо да търсиш нещо готвено за бърз обяд, а да имаш избор само от тестени закуски, хамбургери и дюнери  Wink
Ако кухнята е добра и цените нормални, ще има клиенти.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #288 -: март 28, 2013, 08:25:27 »

Не помня дали сме го обсъждали, но мн радва практиката на русенските кръчмета с обедно меню. Това го няма във всеки град, примерно във Варна със сигурност, но пък там има мн заведения от типа на Joffy и Big Bob, където обаче цените са доста високи и не могат да се сравняват с "русенските обедни менюта". Та те са вариант, от който примерно аз, докато съм бачкал на центъра, съм се възползвал редовно.
Активен

Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #289 -: март 31, 2013, 09:57:59 »

Plan B днес

STA60045.JPG
Новооткрити заведения
* STA60045.JPG (924.72 KB, 1600x1200 - видяно 731 пъти.)
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 5145

Профил Ел. поща
« Отговор #290 -: април 03, 2013, 11:53:43 »

Ето как изглежда вече откритата закусвалня Joffy на Борисова, в която вече влизат и първите клиенти. Дано пък им потръгне работата! В южния край на заведението (ляво на снимката) има и гише към улицата, където може да се купят и разни "portable" хапвания - пици, мекици, джобове и други подобни.

Joffy.JPG
Новооткрити заведения
* Joffy.JPG (2203.8 KB, 3000x1085 - видяно 802 пъти.)
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #291 -: април 04, 2013, 10:27:43 »

Всичко добре, само този надпис "lunchroom" ми е леко не на място. Все пак сме в България. Редно би било големия надпис да е на български. Обаче пък закусвалня не звучи престижно някак  Cheesy
« Последна редакция: април 04, 2013, 10:31:53 от vesel » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #292 -: април 04, 2013, 11:33:08 »

Бистро му е майката  Wink
Активен

SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 488

Профил Ел. поща
« Отговор #293 -: април 05, 2013, 01:38:54 »

По въпроса с табелите има и наредба на общината, според която надписът на български е задължително над този на друг език и с поне същия шрифт. Друг въпрос е кой ще ги глоби точно за това.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #294 -: април 05, 2013, 03:34:31 »

Всичко добре, само този надпис "lunchroom" ми е леко не на място. Все пак сме в България. Редно би било големия надпис да е на български. Обаче пък закусвалня не звучи престижно някак  Cheesy

В това отношение и аз съм категорично несъгласен с надписа и не приемам изместването на българския език от какъвто и да е друг. Тъпо и срамно чуждопоклонство! И както пише колегата SKCH, има си изисквания при такива фирмени надписи на първо място и с по-едър шрифт надписът да е на български (в случая въобще го няма), а под него и по-дребно да е чуждоезичният вариант. Вярно, че в града идват и чужденци, но все пак тук е България. За мен да си надпишеш заведението само на чужд език е простотия и комплексарщина, елементарно мислене и неуважение към своя род и език, но на кого ли му пука вече за тия неща? Важното е коремът и портмонето да са пълни... Shocked
Активен

jori82
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 95

Профил Ел. поща
« Отговор #295 -: април 05, 2013, 03:34:35 »

незнам защо собствениците на това заведение са подхиодили така, но от общината няма да ги подминат със сигурност. Акта  е мисля 500 лева    Roll Eyes. Позволява се да е на английски(или др. език) и то само наименованието на заведението а не видът му само в случаите , в които е брандирано или запазена марка ( "R" или "TM").
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #296 -: април 10, 2013, 11:26:04 »

Ето как изглежда сега заведението Plan B до хотел Космополитън. Няма особена разлика спрямо снимката на колегата Zihuatanejo отпреди десетина дни. Външно оформлението е почти завършено, заведението е остъклено и се правят само довършителни работи. Вероятно се работи и по интериора. Напълно възможно е да отворят до месец, а доколко ще бъдат на ниво и ще спечелят клиенти - времето ще покаже...

PlanB.jpg
Новооткрити заведения
* PlanB.jpg (517.43 KB, 2814x1149 - видяно 613 пъти.)
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #297 -: юни 27, 2013, 11:39:14 »

"План Бъ" работи с пълна сила и забелязвам, че клиенти не липсват. Въпросът е, че там нещо се вмириса положението. Гледам, има новина, че кметът иска оставката на главния архитект. Има съмнения за законността на заведението. Намесени са прокуратура и РДНСК. Явно сградата е "тежичка" за преместваем обект.
http://www.ruseinfo.net/news_115185.html
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #298 -: юни 28, 2013, 01:28:40 »

Да, и аз се канех да пиша за старта на заведението и за "размирисването" около него, но ти ме изпревари...

Вече втори месец си работи капанчето и наистина има доста заети маси, а успоредно с това се изработва (днес го видях) платформа за още маси на открито до северния му край (към Космополитън). Освен това (не зная има ли връзка със заведението) в една от тревните площи в градинката пред фасадата на Plan B (тоест на запад от него) са оформили кръгла площадка, засега насипана с каменна фракция. Дансинг ли ще бъде, или място за още маси - не зная, ще видим скоро.

Събитията с главния архитект ги четох в Dir.bg, но текстът е същият като в RuseInfo.net и няма да пускам линк към него.

P.S. Като минавах през градинката при Американското пазарче, видях, че на мястото на онова изчезнало заведенийце до чешмичката се строи някакво ново - засега беше само носеща конструкция от метални профили. Ще видим и там какво са замислили...
Активен

Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2397

Профил
« Отговор #299 -: юни 28, 2013, 05:52:44 »

Тя работата с "План Бе" наистина се размириса, щото случаят излезе в медиите. Обаче ми е много забавно, как КметЯ се прави на "дръж ми шапката", видиш ли не е знаел какво става, никога не е минавал оттам и съответно най-малкото изобщо не е видял мащабите на строежа. Wink Cheesy
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 09, 2024, 09:57:56