Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Новооткрити заведения  (Прочетена 170162 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
niki67
Гост
« Отговор #45 -: юни 23, 2008, 04:55:46 »

Няма да пиша повече в темата, обаче n00b, ти си пич, а ментиш така Cheesy

начи първо, шофьорът ти е взел 80ст, щото си купуваш от него билет, иначе е 70ст, ако си купиш 1 билет, но се продават комплект от 10 билета за 6 лв, като цената на единия излиза 60 ст и на практика всички, които ползват редовно градския транспорт, си купуват от тези билети. Така че реално цената е 60 ст. Аз също не ползвам гр. транспорт и се возя с кола, на която в Русе не е по-евтин бензина,

второ - за парното и водата, ъъъ, аз съжалявам, ама глупостите са писани от тебе Cheesy Цитирах ти  и цена на водата - 1,36 в Русе, 1,05 в София. За парното ме мързи да търся сега фактурите колко е гигакалорията, но се хващам на бас на каквото искаш, че в София е по-евтино.

За заведенията - хубу щом казваш, че са глупости. Трудно е да се сравнява, поради голямото многообразие, и особено многообразието в София, където естествено има и много много скъпи заведения. Но те са и много по-различни. Надявам се, никой от вас няма да седне да твърди, че Френдли Хаус и Пикадили са кой знае кви кафета. Най-обикновени кафенета, като в Сф в кафенета от същия ранг кафето и другите неща са поне с 50% по-евтини.

А че Русе не е провинция, не е, разбира се Cheesy  А нека пък Роската да каже варненци и бургазлии как цитират Хемингуей, че всичко, което не е на морето, е провинция Cheesy Cheesy Въпрос на гледна точка.

Активен
denko
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 47

Профил
« Отговор #46 -: юни 23, 2008, 05:02:01 »

http://www.skgt-bg.com/TransportationDocuments/fares.htm
Скоро ще е по-скъпо.
Активен
niki67
Гост
« Отговор #47 -: юни 23, 2008, 05:05:34 »

именно де - тоя линк потвърждава точно каквото съм казал. Cheesy А по-скъпо ще стане навсякъде, с тия цени на нафтата Roll Eyes
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2048

Профил WWW
« Отговор #48 -: юни 23, 2008, 05:09:50 »

Ники, откога не си хвърлял око на сметките за вода Smiley 1.22 е кубика с ДДС в София, като в момента искат да я вдигат още и надявам се, няма да им го одобрят.

Що се отнася до парното, цените са тук Smiley

http://www.dker.bg/prices_heat.htm

Що се отнася до транспорта, ако го ползвам редовно ще си купя карта, а картите са на много сходни цени. Ако ползвам кола, бензинът може да е на същите цени, но разстоянията и най-вече задръстванията въобще не ги взимаш предвид ми се струва Smiley
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #49 -: юни 23, 2008, 05:10:07 »

В София билетът ще е левче от 1 юли. 10 билета = 7.50 лв.
Водата в София е 1,223 лв с ДДС. В Русе е 1,36 лв с ДДС. Ама в София е отвратителна в голяма част на града и не става за пиене. Русенската вода е хубава и вкусна. Спор няма.
Заведения има всякакви навсякъде. В София на смотана пицария нямаше пица под 8 лв! Така че е спорен въпрос. За мен там е скъпо.
От друга страна, в Русе не ми се налага да ползвам градски транспорт, а в София не може без.
В София гориш бая повече бензин в задръстванията. Ама и тук взе да става така...
Активен
niki67
Гост
« Отговор #50 -: юни 23, 2008, 05:28:34 »

Добре Cheesy Cheesy Cheesy наистина за последно, щото не сте прави, мога да кажа това

Постнатите от вас цени доказват писаното от мен. Дори и 1,22 е по-малко от 1,36. За парното - 107,27 за Сф, 107,93 за Русе - все пак е по-скъпо, и това са пределни цени - а тези, на които фактурират, в Русе са доста по-високи.  - в София не фактурират на тази пределна цена, а на по-ниска. Ще ме накарате наистина да ходя да търся фактури. За кво спорите, не знам. Това за водата  пък беше най-смешното изказване. На мен софийската вода ми харесва повече, защото е по-студена и по-пивка и ми утолява жаждата много по-добре.

Да уточня - хич нямам намерение да пиша тук в този дух, а последното нещо, което искам е да изкарам, че в Русе не е хубаво, а пък Сф е върха на сладоледа. Нищо подобно. Просто се дразня, като се пишат неверни неща и на черното се казва бяло, това е. Направи ми впечатление сега като си бях, и то точно защото разглеждах перспективата за връщане в Русе. Досега не съм обръщал внимание на цените в Русе и не съм ги сравнявал, щото не ме е интересувало особено. Сега като ги сравних, това видях. Вие си виждайте друго, щом искате, няма да спорим - още повече че ме поставяте в много кофтито позиция да защитавам тези против Русе Angry Angry Не искам да защитавам такива тези, ами няма да е лошо местната управа да пооправи малко някои неща. А за цените и до утре да спорите - тва е положението просто, няма да се промени от споровете  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Айде от мен по тая тема толкова, повече няма да отговарям, че вече стана прекалено Roll Eyes
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #51 -: юни 23, 2008, 05:49:28 »

Тези цени не са за парното, а за електрическата енергия, произведена от топлофикациите Smiley Все пак говорим за топла вода, не за ток. Електрическата енергия нека си я купува НЕК на тия цени, това потребителите слабо ги касае Smiley

И логиката ти е леко погрешна. Значи когато в София черешите бяха 6-7 лева на килограм на пазарчето до вкъщи, в Русе бяха 2.50 на кооперативния пазар. Изхождайки от този пример, подобно на теб сравнявайки цените на кафето някъде си, аз мога да направя точно обратното заключение Smiley
Активен
niki67
Гост
« Отговор #52 -: юни 23, 2008, 11:21:13 »

Понеже много обичате да вадите кви ли не данни от нета във вид на разни файлове и с това да спорите, с най-голямо удоволствие ще ти докажа, че обикновено информацията в тези линкове и сайтове, дето я пльоскате тука, е грешна.

Ето ти, n00b, даде данни за водата. Хич не ме интересуват статистиките ви, дето не знам откъде ги ровите от нета. Просто си погледнах фактурата от "Софийска вода". Цената на кубик е точно 1,05, точно както твърдях. Никакви 1,22 не е и никакви статистики дето ги вадите, не променят нещата Cheesy. В Русе е 1,36 - значи с 30% по-скъпа. Това само за пример. Също както Митака ми извади някакви статистики пак от нета тука, че Русе никога не е бил 200 хиляди души, и понеже не можех да намеря статистика в нета, че е бил, се съгласих с него, щото не мога да ви дам линк в подкрепа на твърдението си. Ровенето из нета обаче, нито ми е любимо занимание, нито ми е силната страна, а тези статистики не винаги са верни. Освен това, през 1980 година нямаше нито интернет, нито пък компютри в България, освен едни ИМКО, които после пък станаха Правец Cheesy Cheesy така че няма как да ви изровя данни от 1980г. Абсолютно сигурен съм, че съм чел официални статистики тогава, и че Русе имаше 200000, дори и май имаше малко отгоре. Това, че днешните данни, налични в нета, твърдят друго, ми нека си твърдят. Тва не значи, че са верни.

Аз си вярвам на фактурите, които плащам, и на сметките в кръчмите, които плащам, не на някакви си линкове тука. Толкоз по тоя въпрос от мен, окончателно.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #53 -: юни 24, 2008, 08:24:31 »

Да, те Софийска вода сами си завишават цените в сайта... Както и да е!
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #54 -: юни 24, 2008, 09:54:55 »

Извинявам се за оффтопика, обаче тук ще се съглася с Ники, защото да, аз не живея в София, но от това, което съм видяла там ми е направило впечатление, че там е доста по-евтино отколкото в Русе, а заплатите са по-големи...
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #55 -: юни 24, 2008, 10:20:57 »

Някои неща да, някои не. Но като цяло разходите са по-големи там. Мисля обаче да спрем оф-топика Wink
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #56 -: юни 24, 2008, 11:52:18 »

А че Русе не е провинция, не е, разбира се Cheesy  А нека пък Роската да каже варненци и бургазлии как цитират Хемингуей, че всичко, което не е на морето, е провинция Cheesy Cheesy Въпрос на гледна точка.
Абе вярно е, че го говорят това "варненци", ама пък аз им отвръщам с истината за това прословуто изказване, което е на Александър Македонски и гласи: "Всичко далеч от водата е провинция", та от където и да го погледнем Русе не е провинция  Wink
Активен

Във форума се ражда истината.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #57 -: юни 24, 2008, 12:10:40 »

Хемингуей явно не е ходил в Париж, Берлин, Рим или Мадрид Smiley
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #58 -: юни 24, 2008, 12:24:52 »

Хемингуей е бил един дърт алкохолик дето ... не знам защо половината човечество е тръгнало да го обича(....  Huh?
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #59 -: юли 23, 2008, 05:28:25 »

Има едно ново заведение на Борисова (или по скоро на Н.Здравков). Става дума за летен бар към едно същестуващо кафе. Не е лошо.
Скоро пък ще открият и новото "FLO CAFE" в сградата до голямата изложбена зала. Мисля, че някой беше публикувал снимка в галерията.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 26, 2019, 03:43:40