Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Новооткрити заведения  (Прочетена 170169 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #30 -: юни 22, 2008, 10:57:28 »

Абе не съм забелязал това за заведенията, но може би е по една проста причина. Рядко ми се налага да ям навън в Русе, понеже като се прибера наште веднага се подготвт подобаващо и дори качвам по някое друго килце. Иначе ходя предимно по кафенета, където не мога да се оплача от цените. Само за едно заведение ще спомена, но в темата за него.
Активен

Във форума се ражда истината.
niki67
Гост
« Отговор #31 -: юни 23, 2008, 10:16:39 »

Иначе ходя предимно по кафенета, където не мога да се оплача от цените.

Баровец! Cheesy Цените по кафенетата в Русе са безбожни, ако питаш мен. Ето вчера ходих в София в една по принцип скъпа виенска сладкарница, не просто някакво си кафене, и кафето беше 1,35. И това е скъпа сладкарница. В Русе в "пикадили" е 1,65, а във френдлито - 2 лв. Кво да говорим. И с другите цени е така.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2048

Профил WWW
« Отговор #32 -: юни 23, 2008, 10:19:34 »

Така ви се пада като киснете навън да пиете кафе. Аз на заведения сядам или да ям или да пия алкохол Cheesy
Активен
niki67
Гост
« Отговор #33 -: юни 23, 2008, 10:25:21 »

Ами то и със другите цени е същото. По логиката на русенските заведения излиза, че русенци са от най-богатите граждани на страната Cheesy Cheesy
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #34 -: юни 23, 2008, 01:02:19 »

Че не сме ли бе Grin Няма лошо. Аз не се оплаквам. Заведенията, за разлика от София, са много приятни, нови и просторни. Искаш ли да ти кача една снимка от заведение в центъра на София с остъклена с винкели витрина, пластмасови столове и масички на тротоара и вътре бар от 60-те?
В Русе заведенията са много много хубави. И кафетата, и ресторантите. Изпипани са просто.
Активен
niki67
Гост
« Отговор #35 -: юни 23, 2008, 01:17:44 »

Еее, не ми се спори, ама ти пък се изказа направо. Не прави такива обобщения, че е смешно Smiley Разбира се, има заведения в София, които са по-лоши от русенските, но има и такива, които са в пъти по-добри. И стига сме сравнявали Русе и София - нито е предмет на този форум, нито пък има какво и защо да се сравнява. Обяснимо и нормално за всяка една държава е, че по принцип столицата е най-развития град и е най-напред във всяко отношение. Както обикновено столичните градове пък са и най-мръсни и най-пренаселени, също обяснимо, и едното  е следствие от другото.

Разбира се, че са хубави заведенията в Русе, но не чак толкоз, за да има оправдание за тия цени, нито пък са нещо толкова уникално, каквото да няма другаде в България, хеле пък в София. Не е и случайно това, че не са и толкова пълни - доста свободни места има, а пък ресторантите са направо празни. Това сигурно е, щото са много готини и много евтини Cheesy Cheesy Cheesy

И не е само цената - и качеството по принцип не е високо, на продуктите, които предлагат. На Баба Яга такава пъстърва ядох, че нямам думи - и хем порциите малки, хем без грам гарнитура вътре, хем цените почти като в Гърция. Айде да не задълбаваме, че...

Просто собствениците като за съжаление немалко прости сънародници, като са видяли, че има клиенти - при първоначалния наплив румънци - и са решили да печелят от цени, ама не от оборот. Ми резултата е налице - румънци вече няма. Да не са прости, вече просто и на тях им е скъпо. И да не вземеш да ми твърдиш, че има, защото 10 дни обикалях доста из Русе и видях само 5 румънеца. Докато само преди 2-3 месеца като идвах, наистина беше пълно с румънци. Изводът е ясен.
« Последна редакция: юни 23, 2008, 01:21:08 от niki67 » Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #36 -: юни 23, 2008, 01:29:34 »

Да, румънците са намаляли, казват, че вече им е скъпо. Но не румънците са вдигнали цените, защото цените са такива в цяла БГ. Просто някои хора искат бързо да се налапат...
Имам поглед над цените в Кауфланд в Русе и Хасково. Е, в Хасково същите неща са по-скъпи. Вероятно политиката им е "по-голям град - по-ниски цени". По принцип не одобрявам вериги да имат различни цени в една и съща държава, но това е друга тема.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #37 -: юни 23, 2008, 01:32:16 »

Ебаси, че ти ги и броиш? Smiley

Аз за последно бях в Русе май месец, пак си беше пълно с румънци. Ама може би защото е уикенда, вероятно през седмицата са по-малко Smiley
Активен
niki67
Гост
« Отговор #38 -: юни 23, 2008, 01:37:33 »

Кво да ги броя, то просто се помни - на една маса във Френдлито имаше седнали четирима, и още трима младежи пък си купиха сладолед пред Съдебната палата - начи общо 7 са били Cheesy Cheesy Няма уикенд, няма делник - двата уикенда хванах в Русе, и в Метро ходих бая пъти, и в Кауфланд - жив румънец нямаше. То и българи толкова нямаше.

А Деяне, с последния ти пост се съгласих Smiley Не знам дали в Хасково е по-скъпо, но ако е така, значи наистина в по-малките градове са им по-високи цените, хм. А пък че в цялата страна са такива - добре де, ама ако го сметна на проценти, ще излезе, че в София са може би с около 20% по-ниски цените, което вече не е "такива". Да не говорим, че ако сметна кафето на Френдлито 2 лв и го разделя на 1,35 в Скай лайна например в СФ, то разликата далеч наздхвърля и 20-те процента....ама айде, край вече по тая тема. Щом те радва това положение, плащай си ги тези цени Cheesy Cheesy
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #39 -: юни 23, 2008, 01:48:52 »

Ха, радва ме... Ама навсякъде има по-скъпи и по-евтини заведения. В Русе мога да те заведа да пиеш кафе и под 1 лв. Така че Wink
В София като цяло разходите са по-големи и не съм много съгласен, че е по-евтино като цяло. Някои неща да - конкуренцията ги прави такива.
Активен
niki67
Гост
« Отговор #40 -: юни 23, 2008, 02:09:13 »

Оф, караш ме да пиша оффтопици, ама тва е щото не си прав. Не ща да сравняваме, казах ти вече, освен това форумът е за Русе и аз харесвам Русе и всичко русенско Cheesy Просто е факт, че в София ВСИЧКО е по-евтино по принцип и като цяло. А би трябвало да е обратното. Но не е. Всичко - като почнеш от парното, водата, транспорта дори /билетът в София все още е 60ст, а месечна карта за цялата градска мрежа е 37лв/, такситата са между 60 и 80 ст на км, храната да не говорим,от 20% до 50% е по -евтина,  особено пък на Женския пазар - там може и на 100% по-евтино да се намери, кафенетата са по-евтини, ресторантите също, колите между другото - също, услугите се оказва, че също, и т.н. и т.н.  Като цяло са страшни легенди и измислици конспирациите, че в провинцията било по-евтино. Напротив, много по-скъпо е.  Roll Eyes
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #41 -: юни 23, 2008, 03:11:58 »

Билетът за автобус не е ли 80 стотинки? Аз понеже не ползвам, но съботата се наложи, дадох един лев и ми върнаха 20 стотинки. Пфу за бой е тоя шофьор Smiley

За парното и водата не съм съгласен че са по-евтини в София, за транспорта особено много. Заведенията по-евтини??!?!? Ъъъъ съжалявам, но това са глупости Smiley

Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #42 -: юни 23, 2008, 03:18:55 »

Имам чуството, че Ники сравнява цените на заведенията в центъра на Русе, с тези в кварталите на София.
Активен
antiya
antiya
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

Профил
« Отговор #43 -: юни 23, 2008, 04:46:00 »

в провинцията било по-евтино. Напротив, много по-скъпо е.

Само да попитам има ли съгласни с това, че Русе е провинция?!
Активен

Оптимист
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #44 -: юни 23, 2008, 04:48:38 »

Провинция условно казано е това извън столицата.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 12, 2019, 07:08:50