Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: “Френдли хаус”  (Прочетена 31209 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #45 -: юни 24, 2008, 02:10:29 »

Cheesy
Явно размерът е относителен. И на мен близо 6 метра диагонал ми се виждат внушителни, но...
Активен
niki67
Гост
« Отговор #46 -: юни 24, 2008, 02:41:33 »

ъъъъ, има мъъъъъъничка разлика между вашите холове и площада пред Общината.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4626

Профил Ел. поща
« Отговор #47 -: юни 24, 2008, 09:39:02 »

Ъъъъ малко екранче, хм 4х4 метра. Диагоналът според питагоровата теорема е корен квадратен от 4^2+4^2, т.е корен квадратен от 32, което е 5.65 метра (грубо). 5.65 метра са 565 сантиметра, а 565/2.54= 222.4 инча.

Та значи това е един 222-инчов телевизор на практика Smiley Би било готино да си го сложа в хола, но пък височината на стаите по принцип е 2.50 метра и няма да се събере Sad

Абе, друже n00b, ти ще изкараш екрана квадратен, а той си е правоъгълник със съотношение на страните приблизително като стандарта за монитори 4:3. Виж, за точните размери не споря, не съм го мерил, пък и е сложен върху поставка, не направо на земята, но квадрат в никакъв случай не е - това и с 5 диоптъра късогледство се вижда... Roll Eyes

« Последна редакция: юни 24, 2008, 09:43:16 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2066

Профил WWW
« Отговор #48 -: юни 24, 2008, 09:51:20 »

Позовавам се на това:

http://www.ruseinfo.net/news_37155.html

А екранът не съм го виждал на живо признавам си, но предполагам е същият като този отгоре на магазин Русе....той си е квадратен Smiley

Между другото какво общо има стандарта 4:3? Ти гледал ли си аналогов сигнал разпънат на HDTV телевизор? Няма проблеми Smiley
« Последна редакция: юни 24, 2008, 09:53:40 от n00b » Активен
niki67
Гост
« Отговор #49 -: юни 24, 2008, 09:56:56 »

И не само, че не е квадрат, ами според мен няма и 4 метра. И аз не съм го мерил. Но дори е да е 4 метра, това са нищожни размери за дистанцията, от която би следвало да се гледа. Ортодокс, ти по-добре си трай, че ще те емнат и тебе Cheesy Cheesy Cheesy Обичат да преувеличават, ама нейсе.  Smiley Аз си обичам Русе и си го харесвам, страхотно е, че има екран, сигурно в другите градове такова нещо няма,  още по-страхотно е, че им харесва на форумците този екран. Ама това не значи да преувеличаваме. Аз имам добро зрение и добър слух, пък на този екран ми беше мъка и да гледам, и да чувам, и да си въртя главата заради идиотския ъгъл:)
Също и за заведенията в Русе - че са готини, готини са, но че са по-скъпи от софийските, е факт. И че в Сф има и по-хубави заведения, също е факт. Всички си харесваме града, ама това не значи, че трябва да казваме, че 2*2 прави 10, понеже така ни се искало било.  Smiley
Активен
niki67
Гост
« Отговор #50 -: юни 24, 2008, 10:00:44 »

А и на снимката, към която n00b дава линк, и на снимката на Ортодокс ясно се вижда, че височината на човека не може да се нанесе и 2 пъти върху височината на екрана. Ако екрана е 4 м, човекът трябва да е висок около 2,50. То русенците че сме пичове и че сме яки и големи, е вярно, ама чак пък 2,50 Cheesy Cheesy Петър Бобев навремето имаше много хубави книжки и там се споменава за едно племе ватуси, които били по толкова високи. Освен на картинките в тези книжки, на друго място аз такива хора не съм виждал Cheesy Cheesy Cheesy
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #51 -: юни 24, 2008, 10:02:38 »

МММ .. ааааммм ... таковата ... Smiley)) ... това не беше ли темичка за Френдли хаус? Smiley ... то вярно че е близо .. ама ... Smiley
Активен
niki67
Гост
« Отговор #52 -: юни 24, 2008, 10:04:46 »

да, точно така - във Френдли хаус има наистина хубава плазма, на която добре може да се гледа, за разлика от площада Smiley така че темата си е направо реклама на Френдли хаус...очаквам следващия път да ме черпят поне 1 кафе за 2 лв, а уискито ще си го платя Cheesy Cheesy Cheesy
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #53 -: юни 24, 2008, 10:07:48 »

Уау, никито се обиди Smiley
Активен
niki67
Гост
« Отговор #54 -: юни 24, 2008, 10:15:06 »

Що? Не съм бе, споко Cheesy

Просто се позовавате непрекъснато на всякакви неща, които ги има в нета, а е всеизвестно, че в нета има и много глупости. Все едно на вестник да се позоваваш - "пише го във вестника, значи е вярно" Cheesy Cheesy Тоз екран ако е 4 метра, аз ще си изям шапката!

Къде ли е Митака с неговите линкове, че Русе никога не бил имал 200х. Брех да му се не види. Ортодокс, ти не помниш ли какво учихме навремето бе? Имаше 200х и още как. Ама щом в нета пишело, че бил 180х през социализма, значи е вярно. Cheesy Хубу, щом казвате..

Ами цената на водата в София? Бе гледам си аз фактурата, пише си с ДДС, че цената е 1,05. Ама в интернета пишело, че била 1,22. Гръмвате ме с тия линкове, дето ги давате наляво и надясно. Като дадете линк, значи е вярно, каквото пише там Cheesy Cheesy Странна работа.

Ей на, ти си призна, че не си виждал екрана на живо. Ми върви го виж колко е малък и жалък, като седнеш на шадравана, и как почти нищо не се вижда, и под какъв идиотски ъгъл е. Роската го бил виждал от Статуята на свободата чак. Айде стига де Cheesy Че е виждал нещо, виждал е, но това дето се е виждало е далеч от моите очаквания какво трябва да се вижда, когато гледаш един мач.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #55 -: юни 24, 2008, 10:28:34 »

Пич, тебе май не ти е съвсем прясно Smiley Почваш да звучиш като интернет-евангелист малко Smiley Почвам да се чудя това човек в 40-те ли го пише или някой от сорта на онези сбърканите мечове  Smiley Какви линкове, какви са тези мании за доказване на нещо, как така по цял ден нямаш работа, ами твориш теории, иди разбери Smiley
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #56 -: юни 25, 2008, 03:00:26 »

Що? Не съм бе, споко Cheesy

Просто се позовавате непрекъснато на всякакви неща, които ги има в нета, а е всеизвестно, че в нета има и много глупости. Все едно на вестник да се позоваваш - "пише го във вестника, значи е вярно" Cheesy Cheesy Тоз екран ако е 4 метра, аз ще си изям шапката!

Къде ли е Митака с неговите линкове, че Русе никога не бил имал 200х. Брех да му се не види. Ортодокс, ти не помниш ли какво учихме навремето бе? Имаше 200х и още как. Ама щом в нета пишело, че бил 180х през социализма, значи е вярно. Cheesy Хубу, щом казвате..

Ами цената на водата в София? Бе гледам си аз фактурата, пише си с ДДС, че цената е 1,05. Ама в интернета пишело, че била 1,22. Гръмвате ме с тия линкове, дето ги давате наляво и надясно. Като дадете линк, значи е вярно, каквото пише там Cheesy Cheesy Странна работа.

Ей на, ти си призна, че не си виждал екрана на живо. Ми върви го виж колко е малък и жалък, като седнеш на шадравана, и как почти нищо не се вижда, и под какъв идиотски ъгъл е. Роската го бил виждал от Статуята на свободата чак. Айде стига де Cheesy Че е виждал нещо, виждал е, но това дето се е виждало е далеч от моите очаквания какво трябва да се вижда, когато гледаш един мач.

Ми какво да ти кажа - на мен географията ми беше хоби. С това съм кандидаствал навремето. И го пишеше в едни доста дебели учебници - 3 на брой, всички писани от професори на възраст, всички живяли по времето на комунизма. Ти може да си чел много работи, но явно не правиш разлика м/у надежден източник и ненадежден източник. Писал съм го и преди - имам една книжка луксозно издание на хотел Рига от 90-те години. Вътре пише, че град Русе е 320 хиляди души. Дали да почна да казвам на всеки - Русе е 320 хиляди. Човек трябва да има способността сам да филтрира информацията, която го залива от  телевизия, от вестници, книги, интернет. Хубаво е човек да има мнение, ама постоянно да го налага на другите и да отказва възможността те да изказват своето....
Активен
dunav_rousse
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 413

Профил Ел. поща
« Отговор #57 -: юни 25, 2008, 07:51:34 »

В това и аз съм сигурен града не е бил никога 200 000. Бил е близо но не чак, мисля че максимума е достигнал около 85-та и той е бил почти 190 000, за съжаление от там нататък нещата не са много за обсъждане. Чакам с нетърпение момента в който ще обявят че града започва поне малко да расте.
Активен
ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 542

Профил
« Отговор #58 -: юни 25, 2008, 10:58:58 »

Аз съм чел че е стигал до 189 000 жители. Макс.
Активен
platon
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 273

plamengt@hotmail.com
Профил Ел. поща
« Отговор #59 -: юни 25, 2008, 06:25:20 »

Да продължа офтопика Smiley И аз съм на това мнение - мах 190 000 през 1985. Това за 320 000 си е жива фантастика, но като се замисля може тази цифра да е съответствала на броя на жителите на областта - не съм сигурен.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 25, 2019, 10:56:30