Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: “Френдли хаус”  (Прочетена 30817 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« -: декември 03, 2007, 07:58:31 »

http://www.brjag.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=17537&Itemid=7
В приятелска атмосфера в събота вечерта беше открито най-новото русенско заведение – бистро “Френдли хаус”. То се намира в самия център на града, на мястото на бившено барче “Диди” до театъра.
Собственикът Борислав Кузов и съпругата му Бисерка посрещнаха първите си гости в уютната и стилна обстановка на заведението. Водосвет за здраве и за успеха на начинанието отслужи отец Минко в присъствието на много близки и приятели на сем. Кузови.

Не знам защо го пускам, но с rosen_linov се чудехме какво ще става на мястото на Диди - е ето го отговорът.

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Sashoko
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 245

Профил
« Отговор #1 -: декември 03, 2007, 08:00:32 »

мисля, че така е по-добре. Диди-то сякаш вече се беше поомърляло Smiley  Wink
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #2 -: декември 03, 2007, 08:21:31 »

мисля, че така е по-добре. Диди-то сякаш вече се беше поомърляло Smiley  Wink

Поомърляло е меко казано. Крайно време беше да претърпи преустройство.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4582

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: декември 04, 2007, 01:22:37 »

Я ми припомнете къде е било това Диди, че нещо нямам спомен (не, че съм много по заведенията, де...)! Roll Eyes
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #4 -: декември 04, 2007, 12:41:33 »

точно м/у общината е доходното на ъгъла под редакцията на 'Бряг'. там имаше 3 кафенета. едното е към новата сграда на Райфайзен, средното е 'Европа' и това което е към входа на доходното беше 'Диди'. действително доста зле изглеждаше. гледах да не сядам там дори когато нямаше свободни места на "Европа". сега с радост ще посетя новото заведение. мерси за инфото Дидо! егати, прекрасно място за такова заведение!
Активен

Във форума се ражда истината.
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #5 -: декември 04, 2007, 04:50:29 »

Така е мноооооооого по-добре. Направо си е прекрасно. Като гледам няма да ходи кой да е и обстановката е точно като за Русе.
Одобрявам!
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: декември 04, 2007, 07:15:23 »

точно м/у общината е доходното на ъгъла под редакцията на 'Бряг'. там имаше 3 кафенета. едното е към новата сграда на Райфайзен, средното е 'Европа' и това което е към входа на доходното беше 'Диди'. действително доста зле изглеждаше. гледах да не сядам там дори когато нямаше свободни места на "Европа". сега с радост ще посетя новото заведение. мерси за инфото Дидо! егати, прекрасно място за такова заведение!

Ясно. Аз по принцип в заведения сядам, само когато имам личен или делови разговор и е нужно удобно място за провеждането му, така че покрай това място съм минавал само транзитно. И съм запомнил само кафето Европа - то най-вече се набива в очи. На другите не съм обръщал внимание, но сега разбирам за какво става дума. Мястото наистина е много добро, с хубава русенска атмосфера.
« Последна редакция: декември 05, 2007, 11:28:39 от Orthodox » Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: декември 05, 2007, 08:22:20 »

ами да! чудесно е! вижда се площада или пък доходното. тези кафененца там са емблематични за мен.
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: декември 05, 2007, 11:27:50 »

А бе малко дразнещо е, че името е на английски, ама какво да се прави - глобализация... Нали трябва с нещо да се привлекат и чужденците, все пак са по-паралии от нас... Wink
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1189

Профил
« Отговор #9 -: декември 11, 2007, 06:45:22 »

Малко ли?!? Мен лично такива словоблудствания ме вбесяват Evil
Аман от комплекси! Иначе нямам нищо против кръчмето, ще го посетя тия дни, но определено ще му измисля ново име. Все пак не мога се унижа толкоз, че да изкажа тоз английски бълвоч  Cheesy
Нещо против "Къщата"? Или името е вече заето?
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: декември 11, 2007, 09:27:33 »

абе какво толкова? сякаш Ирландски пъб Terrassa е невероятно решение? Кауфланд и Метро да не са българси думи? а Бриколажа и Практикер? не съм чул да се оплаквате от тях ама всички ходите нали? да не говорим за един от символите на града Данюб Плаза....айде да не издребняваме
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: декември 12, 2007, 01:17:57 »

Нещо против "Къщата"? Или името е вече заето?

Нищо против, но наистина е вече заето. Така се казва едно кръчме (по-скоро гостилница) на Доростол, малко след спирката на Русенския университет, на лявата страна, гледано към центъра. Нищо особено, квартално заведение, разположено в една стара русенска къща с двор. А онова при театъра можеше пак да си е "Къща", но с някакъв епитет към нея за цвят... А те - Friendly House... Аман от чуждопоклонство и пренебрежение към българското!...
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #12 -: декември 12, 2007, 01:29:43 »

абе какво толкова? сякаш Ирландски пъб Terrassa е невероятно решение? Кауфланд и Метро да не са българси думи? а Бриколажа и Практикер? не съм чул да се оплаквате от тях ама всички ходите нали? да не говорим за един от символите на града Данюб Плаза....айде да не издребняваме

Еее, не си съвсем прав, Росене! Хипермаркетите, дето си ги изброил, са си обекти на транснационални вериги с чужди собственици, и няма как имената им да се менят в различните държави, където имат дейност. Просто такава е търговската им марка. Срещу това не можем и "гък" да речем - и в юридически, и в морален аспект. Danube Plaza пък - това е гъзарлъкът на тия, дето се имат за номер 1 в града. Правят се на западняци, щото, видите ли, някъде там хотели с повечко звезди се наричали Плаза, та хайде и ние като тях... Обаче за собствениците на това кафене, дето са си местни хора, а и заведението им не е някакъв елитен обект, за да се дуят като пуяци пред обществото, не виждам никакво оправдание за това унизително словоблудство, както добре го нарече по-горе фараша. Моите уважения към предприемчивите и кадърни хора, но няма да е лошо да имат и малко повече българско самочувствие и уважение към родното...
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1189

Профил
« Отговор #13 -: декември 12, 2007, 02:02:38 »

Без да издребнявам, всички тези имена не ме хвърлят във възторг. Айде за международни компании, хотел, ирландско заведение може и да има някаква обективна логика за "глобално" именуване. Обаче за едно заведение собственост на човек с хубавото име Борислав Кузов, чиито мнозинство клиенти ще са също с хубави български имена, някак неестествено звучи това име. И навярно този човек е горд с фамилията която носи, вероятно би искал и децата му да продължат да я носят, и в същото време в работата си се държи така, сякаш го е срам от самия себе си и произхода си. Или още по-зле - предполага, че неговите съграждани ги е срам.

Нищо лично към човека, аз и не го познавам.
Пожелавам му успех в начинението...
И...крайно време е да сложим край на Хауса и да си имаме една хубава подредена Къща.
Сега в Русе, после и в другите градове... Wink

П.П. Орти пак ме е преварил Cheesy
Активен
SlAdKiQ
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 142

Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: декември 12, 2007, 03:54:48 »

Аз щях да вляза там ама още от вратата те посрещтат и ти казват това не е барче ами бистро мислех да пия бира ама като посрещтат така се обарнах и не влязох Smiley
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 19, 2019, 05:37:06