Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Храна, хранителни продукти  (Прочетена 17908 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2128

Профил WWW
« Отговор #15 -: март 17, 2009, 01:15:30 »

Аз пуша електронна цигара в последно време. Вече свикнах,но в началото беше сложно Smiley

Няма канцерогенни боклуци и смоли, само никотин и водна пара.

Даже ми е забавно, щото мога да си пуша на работното място.

Лошото е че по цял ден зареждам батерии и другото лошо е че пълнителите са си скъпички. Обаче сериозно вече ми допада повече от обикновените цигари.

Обаче преминаването от обикновените цигари към това е шоково Smiley
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3221

Профил
« Отговор #16 -: март 17, 2009, 06:46:36 »

За първи път видях такава това лято. Бях шокиран когато един мой колега, както пушеше си я пусна с огъня надолу в джоба на ризата. Като му се развиках, че ще си изгори ризата, той ми обясни за какво става въпрос  Wink
Активен

Във форума се ражда истината.
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #17 -: март 17, 2009, 10:28:40 »

n00b, каква марка ти е цигарата?

И аз миналата година дадох 130лв за такъв боклук и никаква полза. Добре, че успях да го върна обратно и си удържаха само цената на пълнителите. Дърпаш, дърпаш като незнам какъв и почти никакъв дим не излиза. Освен това след 5-6 дръпвания спира да излиза дим изобщо. И нищо общо няма с истинските цигари.
Изобщо не ми помогна да се откажа, та го върнах тоя боклук. Сега не знам, може да са излезли и по-качествени, но вЕрвай ми, ти си единствения човек, който да ми е казал, че това му замества истинските цигари. Всички, които познавам, се отказаха набързо и пак си пушат от обикновените отрови.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2128

Профил WWW
« Отговор #18 -: март 17, 2009, 10:46:31 »

Ами не знам каква е марката, в някаква бяла кутия беше.

Значи това с дима беше и при мен в началото, но се разработи още на 1-2-рия пълнител като хората. Та значи най-голямата простотия, която сътворих е че си купих няколко кутии с пълнители, които впоследствие се оказаха с 0.0 никотин - файда от тях нямаше.

Другото лошо - батериите взеха да издържат по-малко отпреди, а специално едната батерия прави мизерии - нагрява се супер много, пада бързо и от време на време угасва и не работи докато не я отвиеш и завиеш обратно. Абе китайска работа.

Що се отнася до свикването - става, но задължително трябва да си купиш от тези с най-високо съдържание на никотин. Всички останали (средно, ниско, нулево) са абсолютни боклуци и не струват. Проблемът е че ако си свикнал да пушиш много и по-тежки цигари е гадно,защото и в най-никотиновите пълнители има по-малко никотин, отколкото има в цигарите.

А иначе аз понеже пуша булгартабак 1, които са много леки цигари, сигурно заради това съм успял да мигрирам към електронна цигара не знам.
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1173

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #19 -: март 17, 2009, 11:25:46 »

А електронна парцуца няма ли вече?
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #20 -: март 17, 2009, 11:55:05 »

Има ли разлика между парцуца и първак? Smiley
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #21 -: март 17, 2009, 02:40:39 »

Има. Аз си пийвам парцуца, спирт не пия  Cheesy
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #22 -: март 17, 2009, 03:46:52 »

Нууб, и аз съм пробвал с Булгартабак №1, но парадокса е, че макар и почти без никотин и катрани /както се шегуваше един приятел, били "почти полезни"/, от тях кашлям и ме задръстват кофти. Та си пуша бяло Боро.

Разбира се, пушенето е нещо отвратително и съм напълно съгласен с Пфоте2, че който пуши, е циганин. Така е. Ама отказването е голям проблем. Той ми каза - "спирай веднага и толкова". Де да ставаше така.

Затова, момчета и момичета, НИКОГА не опитвайте дори да запалите нито една цигара! Защото пристрастяването е голямо. Почнеш ли с тая гадост, отърване няма. Просто НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ никога!!!
Активен
mladen201
Гост
« Отговор #23 -: март 17, 2009, 04:29:10 »

Като е гадост защо си почнал Huh?
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: март 17, 2009, 04:37:09 »

Защото е нямало кой да му каже.
Апропо, който пуши не е циганин, а мирише на циганин.
Активен
mladen201
Гост
« Отговор #25 -: март 17, 2009, 04:57:23 »

niki67 аз ако съм на твоето място ще ги спра.Незнам как ама ще ги спра на всяка цена/
Знам че не е лесно но трябва да опиташ.
По добре късно от колкото никога!  Wink
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #26 -: март 17, 2009, 05:47:22 »

Има хора, които пушат и не са пристрастени, и хора, които от първата цигара не могат да спрат.  Grin
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #27 -: март 17, 2009, 06:58:29 »

Има хора, които пушат и не са пристрастени,....

Няма такива. Не се заблуждавайте. Точно това е най-големия капан, тия, дето разправят, че по всяко време можели да ги спрат. Не могат. Лъжат. Ако можеха, щяха да ги спрат. Така се оправдават пред себе си. Истината е, че всички пушачи са ужасно пристрастени, независимо дали пушат по 10 или по 50 цигари на ден. И малцина успяват да се откажат, а почти всички отказали се след известно време отново пропушват.

Единственият сигурен начин да не пушиш е просто никога да не започваш. Никога, дори и на шега. Такова понятие като "само една цигара" не съществува. След нея винаги идват и следващите.

Младене, дано като станеш като мен на 41, да можеш пак да кажеш същото. Искрено ти го желая. Щото аз като бях на 12, говорех също като тебе Smiley
« Последна редакция: март 17, 2009, 07:00:35 от niki67 » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4720

Профил Ел. поща
« Отговор #28 -: март 17, 2009, 09:43:29 »

Нууб, и аз съм пробвал с Булгартабак №1, но парадокса е, че макар и почти без никотин и катрани /както се шегуваше един приятел, били "почти полезни"/, от тях кашлям и ме задръстват кофти. Та си пуша бяло Боро.

Разбира се, пушенето е нещо отвратително и съм напълно съгласен с Пфоте2, че който пуши, е циганин. Така е. Ама отказването е голям проблем. Той ми каза - "спирай веднага и толкова". Де да ставаше така.

Затова, момчета и момичета, НИКОГА не опитвайте дори да запалите нито една цигара! Защото пристрастяването е голямо. Почнеш ли с тая гадост, отърване няма. Просто НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ никога!!!

И все пак, Ники, скоростта и степента на пристрастяването са много индивидуални и варират в широки граници. Има твърдения от някои изследователи, че зависят в голяма степен от генетични фактори и са свързани с кръвната група. Оказва се, че хора с кръвна група В доста по-трудно от останалите се пристрастяват към цигарите. Не зная доколко това е обща закономерност, но поне при мен като човек с тази кръвна група се потвърди напълно. За пръв път дръпнах от цигара на 11 години, и оттогава в продължение на 16 години (основното училище, гимназията, казармата, студентството и началото на "трудовата ми биография") правих неуспешни опити да стана пушач. Е, така и не се получи. От дъжд на вятър си купувах цигари, които пушех тайно от домашните ми и учителите като ученик, а после и съвсем открито като войник и студент (следвах в София). Но това не беше някакво редовно, ежедневно пушене, а по-скоро инцидентно, от време на време - и никога повече от 3 цигари на ден. Пък и рядко купувах цигари - по-скоро запалвах, ако някой почерпи по купони и други случаи. Та тъй се мъчихме взаимно с цигарите години наред, но така и не ми стана приятно да ги пафкам и туйто. Всяка запалена цигара за мен си беше едно самонасилване, носещо само неприятни усещания. Защо тогава мина толкова време в опити да пропуша сериозно? Не зная - вероятно поради социален конформизъм, или поради стремеж да изглеждам "голяма работа" в собствените си очи... Във всеки случай, когато една моя позната студентка, която пушеше с години по 3 кутии дневно, изведнъж реши да прекрати тази лудост (след един сериозен житейски поврат), аз разбрах, че и моето време е дошло. И оставих цигарите без всякакво колебание или затруднение - просто въздъхнах облекчено, че многогодишният тормоз, който си бях наложил тъй глупаво, свърши. И никога след това не изпитах ни най-малка нужда да запаля, нито пък съжаление за решението си. Всичко стана просто, лесно и естествено. Слава Богу! Впрочем, ще допълня, че и в семейството ми поне две поколения назад и по бащина, и по майчина линия няма ни едного, който да запалва цигара дори и за идеята. А същата година, когато приключих с тютюна, се запознах с бъдещата ми съпруга, която се оказа също такъв "пишман-пушач" като мен. И още в началото й поставих въпроса ребром - или аз, или цигарите. При което тя с готовност прие да прекрати пушенето, защото сама отдавна го искала, но нямало кой отстрани да я "напляска" за целта, както сама се изрази. И по-късно винаги ми беше благодарна, задето съм я отървал от това...

Така че, Ники, не си съвсем прав, че "почнеш ли с тая гадост, отърване няма". При всекиго е различно. Но че е най-добре въобще да не се започва - тук съм напълно съгласен с теб, и сам призовавам все още непропушилите хич да не се захващат с тая дивотия... За разлика от умереното пийване с неговите доказани ползи, от цигарите нищо добро не е дошло за човека, само вреди, една от друга по-лоши...

Накрая, малко хумор на тема "цигари".

Мъж над средна възраст се оплакал на лекаря, че лесно се уморява, няма сили и хъс за работа, много забравя... Прегледал го лекарят и определил, че човекът просто се нуждае от по-здравословен живот. Препоръчал му да спи достатъчно, да върви повече пеша, да хапва повече плодове и зеленчуци - и да пуши до три цигари дневно. След време пациентът го посетил отново и докторът го запитал как се чувства. "Прекрасно", отговорил човекът, "съветите Ви много ми помогнаха, докторе! Бодър съм, имам енергия и добро настроение, работата върви - само че да знаете колко трудно ми беше да пропуша на 55 години..." Cheesy

А навярно повечето от вас знаят за класическия случай с Марк Твен, който веднъж заявил на всеослушание, че ще спира цигарите. Когато го запитали, не е ли това много трудно, отговорът бил: "Напротив, много е лесно даже! Да знаете колко пъти съм го правил..." Wink

Е, всичко добро, драги съфорумци - и успех в отказването от тютюневата напаст...
« Последна редакция: март 17, 2009, 09:48:09 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: март 17, 2009, 10:08:31 »

Аз сега за друго, за една дума, която много хора употребяват. Хъс, нахъсан и какво ли не.

Нахъсан ми е отвратителна. Хъс съм я използвал самият аз. Изхвърлил съм я отдавна. Аз не съм мярката, разбира се, но за хората, които не знаят кое от къде идва -

Ето и значението в превод на руски от най-добрия турско-руски речник.
чете се ХЪРС:
hırs 1) страстное желание, безудержная страсть (к чему-л.) şöhret hırsı — жажда славы 2) гнев, ярость, негодование hırsını alamamak — не в силах сдержать своей ярости hırsını yenmek — сдержать свой гнев

Можех да го преведа и на български, ама нямаше да ми повярвате. В случая руският не е далеч от българския.
« Последна редакция: март 17, 2009, 10:55:20 от Pfote2 » Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.026s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 21, 2020, 07:18:31